Warning: Division by zero in /home/www/zdravi4u.cz/www/zdravi4u.cz/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/class-wpseo-image-utils.php on line 223

12 PŘÍZNAKŮ, JIMIŽ TĚLO SIGNALIZUJE VNITŘNÍ EMOCIONÁLNÍ PROBLÉMY

Lidské tělo je velmi složitý mechanismus, citlivě reagující nejen na vnější, ale také na vnitřní faktory. Psycholožka Susan Babbelová, jejíž specializací jsou deprese, přišla se zajímavou teorií o signálech, které tělo vysílá.

Domnívá se, že pocity nepohody a bolest mohou být signálem vnitřních psychických trablů – tajných obav a neřešených otázek. Chronické bolesti tak mohou být příznakem stresu a emočních problémů, zejména je-li z fyziologického hlediska vše v pořádku a nejsou známy žádné zřejmé příčiny bolesti.

Hlava

Každá bolest hlavy vzniká v důsledku neúměrného napětí. Jeho zdrojem může být obava jak něco dopadne, časté roztrpčení a starosti kvůli nevýznamným maličkostem, ustavičný spěch.

Nechte si každý den nějaký čas pro sebe. Dovolte sami sobě se uvolnit a nedělat si starosti vůbec s ničím. Odpočívejte a nedělejte si pro to výčitky. Těmito „chvilkami prostojů“ vaše výkonnost pouze vzroste. A nebude vás bolet hlava.

Šíje

Nepříjemné pocity v oblasti šíje signalizují zátěž nepřízně k ostatním, vyvolané pocitem křivdy, stejně jako zátěž rozčarování nad vlastní nedokonalostí. Šíje nás bolí, když nedokážeme odpustit někomu jinému nebo sobě samému.

Přehodnoťte vztah k sobě i ostatním. Ve skutečnosti nám lidé většinou nechtějí ublížit, nechtějí nám křivdit. Stejně tak vy opravdu nemusíte odpovídat vlastním vysokým nárokům. Zaujměte ke světu poněkud více uvolněný vztah a naučte se odpouštět. Myslete častěji na věci, které máte rádi a dělají vám radost.

Ramena

Bolest v ramenou vypovídá o tom, že neseme velkou emocionální zátěž, jsme pod velkým tlakem. Možná nás deptá někdo z našeho okolí. Nebo se nedokážeme rozhodnout v důležité věci a rozhodování na nás leží jako těžké břímě.

Zkuste se o své problémy podělit s blízkým přítelem. Bude vám lehčeji. I když se člověk jen vymluví, uleví se mu, že na problém není sám. A možná si tak ujasníte docela snadné řešení problému.

Horní část zad

Bolesti v této oblasti signalizují absenci emocionální podpory, nepřítomnost někoho blízkého. Dávají znát o tom, že se podvědomě cítíme být nemilováni nebo podceňováni.

Komunikujte víc s lidmi. Neuzavírejte se do sebe, buďte otevření a přátelští. Navazujte nové známosti, choďte na schůzky. A co je důležité – nepotlačujte v sobě pocity náklonnosti.

Spodní část zad

Když se často zneklidňujeme kvůli penězům, může nás bolet v kříži. Buď nám nedává klid skrytá závist vůči něčímu životu v bohatství, nebo nám naši blízcí ustavičně působí starosti spojené s penězi.

V penězích štěstí nehledejme – zní to strašně banálně, ale je to tak. Proto si přestaňte dělat starosti. Ty nejlepší věci vašeho života jsou zcela zdarma! Dělejte, co máte rádi. Něco, do čeho s potěšením vložíte celou duši, vám přinese nejenom uspokojení, ale v budoucnu i cenné příjmy.

Lokty

Bolest v loktech může signalizovat nedostatek pružnosti a příliš tvrdé odhodlání nejít na kompromis. Nejspíš klademe odpor nějakým závažným životním změnám. Nebo se podvědomě bojíme něco nového přijmout.

Život nám někdy může připadat příliš těžký a tvrdý. To však se jen zdá. Možná si sami všechno děláte ještě těžší. Buďte pružnější a nevydávejte energii a boj s něčím, co prostě není ve vašich silách změnit.

Ruce

Ruce bolívají ty, kdo už dávno a silně touží po přátelství. Komu chybí relax a obyčejné přátelské popovídání s jinými lidmi. Pokud vás silně bolí zápěstí, je čas vyjít ze svého malého uzavřeného světa.

Zkuste najít nové přátele. Jděte na oběd s kolegou. Jděte na stadion, na koncert, staňte se součástí velkého množství lidí. Pouštějte se s větší odvahou do hovoru s jinými, vždyť nikdy nevíte, kde může začít opravdové přátelství.

Kyčle

Bolesti kyčlí mohou trápit lidi, kteří příliš lpí na pohodlném, ustrnulém životě. Patologický strach ze změny, neochota měnit ustálený pořádek věcí a vytrvalý odpor proti všemu novému mohou bolesti kyčlí vyprovokovat.

Neprotivte se přirozenému životnímu běhu. Život je pohyblivý a proměnlivý, tím nás přece upoutává. Vnímejte změny jako úchvatná dobrodružství, jako něco nádherného. A neodkládejte důležitá rozhodnutí na jindy.

Kolena

Bolest v kolenou je nejspíše ze všeho příznakem silně nafouklého „já“. Kolena bolí, když si o sobě myslíme příliš mnoho a o ostatních příliš málo. Když jsme si beze vší pochyby jisti, že svět se točí a má točit okolo nás.

Rozhlédněte se kolem. Nejste na světě sami. Buďte k ostatním pozornější. Vyslechněte přítele, pomozte mamince, zaskočte za kolegu. Pomáhjete lidem častěji. Zkuste nějakou dobrovolnickou činnost v rámci charity.

Holeně

Bolest v holeních je příznakem silného emocionálního přetížení. Majetnické pocity, milostné patálie, mučivá a zaslepující žárlivost.

Musíte se naučit partnerovi důvěřovat. Buďte v pohodě, přestaňte ho ustavičně kontrolovat a nervovat se. Možná, že nastal čas skoncovat se starými, pasivními náklonnostmi.

Kotníky

Bolest v kotnících znamená, že na sebe často zapomínáme. A odpíráme si každé potěšení. Možná, že příliš mnoho z našeho času zabírá práce a svá přání bereme na lehkou váhu. Stále je odkládáme na potom.

Teď ale nastal čas trochu se hýčkat. Kupte si něco pro radost, pořádně se vyspěte a kupte si tu drahou dobrotu, na kterou už dlouho máte chuť. Přestaňte na chvíli dumat o kariéře a myslete třeba na nějaký romantický vztah. Nebo si naplánujte cestu snů.
 

Chodidla

Příčina bolesti chodidel spočívá pravděpodobně v hluboké apatii. Jako by naše tělo prostě odmítalo jít dál, jako bychom se života báli a neviděli žádný smysl v pohybu vpřed. Když si podvědomě myslíme, že v životě je všechno špatně, že se nám nepovedl, bolí nás chodidla.

Učte se všímat si i těch nejmenších životních radostí. Krásy světa i lidí okolo. Vychutnávejte si chutě a vůně, vítr a slunce. Pořiďte si huňatého mazlíčka, nebo začněte se zajímavým koníčkem. Naplňte svůj život. Vyhýbejte se smutným vzpomínkám a častěji se usmívejte. Hledejte radost v životě každý den.

Závěr

Závěr není nijak složitý. Mějte se rádi a odpouštějte si. Buďte pozornější ke svému okolí. Snažte se nehněvat se na nikoho dlouho a nenosit v sobě pocity křivdy nebo urážky. Mluvte s lidmi, usmívejte se (to vám moc sluší) a buďte zdrávi!

loading...

Komentáře