Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Děti a mámy

Pár organizačních triků pro zaneprázdněné matky

Někdy je toho opravdu hodně. Děti, manžel, domácnost a Vánoce už klepou na dveře. Zachovejte klid - stačí vše jen správně zorganizovat a rozdělit úkoly! Tento článek je z roku 2006 a co myslíte? Pořád platí!

 
 

TOTO DĚLEJTE A VAŠE DĚTI BUDOU DOBŘE VYCHOVÁNY

Na vše je v dnešním světě potřeba povolení, ale na výchovu dětí nikoliv. Všichni si můžeme pořídit potomka, a nikdo se nás neptá, zda máme základy výchovy, zda jsme si osvojili práci s dětskou psychikou a zda umíme alespoň něco z toho, jak pracuje lidský mozek.

 
 

DŮLEŽITÉ VĚCI, KTERÉ NÁM NĚKDY UNIKAJÍ. ZDE JE 7 ROZDÍLŮ MEZI MOUDRÝMI A BĚŽNÝMI RODIČI

Všichni teoreticky víme, jak správně by se měly vychovávat děti. Nicméně, kvůli nedostatku času, trpělivosti a stresu děláme opak. Shromáždili jsme 7 hlavních pravidel, které by měly každému rodiči otevřít oči o správném vývoji dětské osobnosti.

 
 

O DĚTSKÝCH CEREÁLIÍCH

detske cerealiePro správný start do nového dne je potřeba se vhodně nasnídat. Přestože je dítě v noci v klidu, energie se spotřebovává neustále na chod těla. Kvůli tomu potřebují po probuzení vstřebat novou energii pro dobrý start. První ranní jídlo - snídaně, by měla u dětiček být 20 – 25 % kompletního příjmu energie za den.

 
 

NOČNÍ POMOČOVÁNÍ

Tradičním problémem rodičů je naučit dítě kulturnímu chování. Jako první bod bychom zvolili používání nočníku. Jistě znáte každý mnoho lidí, kteří se v lidské kulturnosti ani politice o moc dál nedostali. Nicméně budeme se zabývat tím, jak vyzrát na počůrávajícího se potomka.

 
 

PO KOM TO DÍTĚ JE?

Celý tatínek. Nebo celá maminka? Tyhle otázky napadají snad každého. A běda, když podobu na první pohled nevidíme. Když fotografka Alžběta Jungrová čekala na tramvajové zastávce, cizí muž si ji dlouze prohlížel a pak se přišel zeptat: „Nejste náhodou dcera Terezie Bienertové?“

 
 

TRNITÁ CESTA K MATEŘSTVÍ

Stále více žen se na mne obrací s problémy kolem plodnosti. Vidím to i u kamarádek kolem svojí dcery, které je 39 let a má dvě děti, pátá a první třída, a trápí mě to.

 
 

VOJTOVA METODA BEZ PLÁČE

Nedávno jsem byla na procházce s kamarádkou. Jejímu dítěti se během porodu zlomila klíční kost a ona teď musí denně „vojtit“. Probíhá to u ní podobně, jako u spousty jiných maminek. Miminko u terapie pláče. Ona je z toho pokaždé vystresovaná. Má pocit, že svému dítěti ubližuje a že je to rozděluje.

 
 

PROČ SE TÁTA MÁLO VĚNUJE...

OtcovéNěkolik postřehů o tom, proč se chlapi tak málo zapojují do výchovy svých dětí.
K nám do poradny se svými ratolestmi chodí většinou ženy. Stále se zamýšlím nad tím, proč tomu tak je. To, že muži jsou zaneprázdněni vyděláváním peněz pro rodinu, bylo první co mě napadlo. Ale copak dnes ženy pracují méně než muži? A tak první vysvětlení se mi zbortilo. Druhé co mě napadlo bylo, že přeci jen má matka ke svým dětem blíž než otec. S tím bych i souhlasil.

 
 

O CHYBÁCH VE VÝCHOVĚ A JEJICH VLIVU NA DĚTI

Mnozí rodiče vzdychají: "Já jsem dobrý spořádaný člověk, ale nijak nemohu pochopit, jak to, že mám takové dítě! Nikdy nemarním čas naprázdno, pořád něco dělám. Chci, aby byl pořádný, a on vůbec není rozmazlený, ale zkazili ho kamarádi a škola, to vím určitě."

 
 

Skutečná moc indigových dětí

indigoŘíká se, že od roku 2007 indigové děti přijímají svůj „plán“, který je založen na přísunu univerzální energie pro nové vědomí dětí na této planetě. Všechny indigové děti na Zemi by měly být nějakým způsobem organizovány.

 
 

SKOLIÓZA

aktovkaO slovo se hlásí páteř. Aktovky plné učebnic, nedostatek pohybu, počítač a za ním shrbené děti. Nepatrné maličkosti, které se však mohou vážně podepsat na zdraví naší nejmladší generace. Jedním z nejnebezpečnějších důsledků takového životního stylu může být i skolióza - tedy vadné držení páteře, které je spojené s rotací těl obratlů.

 
 

Zralost pro školní docházku

školaPetr se bojí čerta a nechce jíst jídlo, ve kterém je cibule. Ivan vzal z peněženky dvacetikorunu. Alenka schovává žákovskou knížku. Janu všechno rozpláče. Co s tím? Jako rodiče řešíme denně konkrétní problémy související s výchovou i vzděláváním dětí. S některými si poradíme bez mrknutí oka, v případě jiných se zdá, že nám rodičovské síly nestačí.

 
 

SKÁLY V PŘÍLIVU , NEBO UZLÍKY NERVŮ ?

stresProč někteří lidé s noblesou a klidem zvládají i velký stres, zatímco jiným k psychickému rozhození stačí maličkosti? Souvisí to se způsobem, jakým naši rodiče konejšili náš pláč v době, kdy jsme byli malá miminka. Právě k tomuto závěru se přiklání čím dál více expertů, kteří při tom vycházejí z prováděných výzkumů.

 
 

Proč ho necháte přežírat se?

Je to tak. Stále více dětí se u nás přejídá a kyne. Přitom by tomu tak nemuselo vůbec být, kdyby rodiče jídelníček svých dětí trošku víc pohlídali... Nechcete přece, aby se vaše ratolest potýkala se zdravotními problémy.


 
 

AUTOSEDAČKA - SPRÁVNÁ INSTALACE

autosedačkaSprávná instalace autosedačky. Vždy umísťujte autosedačku k chodníkové straně a z této strany také nechávejte dítě nalézat a vylézat (pozor pouze na cesty pro cyklisty). Dbejte na to, aby se dala autosedačka pevně a bezpečně připevnit. Sedák se nesmí naklápět ani klouzat.

 
 

NEMOC DÍTĚTE BÝVÁ VZKAZEM RODIČŮM: MÁLO SE MI VĚNUJETE

Jan HnízdilNegativní emoce se přenášejí jako epidemie. Pokud je matka v napětí, děti to intenzivně vnímají, negativními emocemi se nakazí a začnou stonat. Odpovědi MUDr. Jan Hnízdila, z Centra komplexní péče Dobřichovice na otázky redaktorky mgr. A. Bartošové, časopis Betynka.
 

 
 

DĚTSKÁ ONANIE

Rodiče a vychovatelé bývají často znepokojeni dětskou onanií ve velmi útlém věku. Zaráží je skutečnost, že už v prvních letech života si děti často hrají s vlastním přirozením. Dokonce i před cizími lidmi si masírují genitál. Různé výchovné příručky někdy radí zabraňovat dítěti v takovém chování za každou cenu, odvádět pozornost, nebo dokonce i plácnout přes ruku. 

 
 

NĚKDY STAČÍ MÁLO

Rád bych se s vámi podělil o jeden svůj osobní příběh ze života. Je to už pár let zpátky, co jsem s kamarádem slavil nějakou dobrou zprávu (už nevím, co to bylo) a v restauraci, ve které jsme byli, se s námi náhodou dala do hovoru jedna sympatická slečna. Nepamatuji se, o čem jsme tehdy mluvili, ale během toho rozhovoru zavtipkoval můj kamarád, aby si na mě slečna dala pozor, že bych jí mohl uspat.

 
 

Když je ex exot

Život není jen krásný, nebo jen špatný. Nic na světě není jen černobílé, musíme pouze chtít a umět najít ty barvy, které nám nabízí. A já jsem je konečně našla… Ale hezky popořádku. Vdávala jsem se celkem mladá, ovšem ne zase tolik. Třiadvacet let je tak akorát. Vzala jsem si partnera, se kterým jsme od samého začátku neměli příliš společného.