Iva Hédlová - alternativní terapeutka, mistr reiki

Zdravá strava a pití

VÍTE KDY JE BANÁN NEJLEPŠÍ KE SNĚZENÍ ? ZRALÝ NEBO NEZRALÝ ?

Věděli jste, že nutriční vlastnosti banánu se mění v závislosti na tom, jak rostou? Pokud banán zraje, tak se stává sladším a příjemnějším na chuť.

 
 

FAKTA O MEDU A SKOŘICI

Med a skořiceJe zjištěno, že směs medu a skořice léčí většinu nemocí. Med se vyrábí ve většině zemí světa. Dnešní vědci jej doporučují jako velmi účinný lék na všechny druhy nemocí. Med může být užíván bez jakýchkoliv vedlejších účinků na všechny druhy nemocí. Vědci zjistili, že ačkoliv je med sladký, jestliže se bere ve správných dávkách jako lék, nemůže ublížit ani diabetickým pacientům. 

 
 

VÝBORNÉ POCHOUTKY A MŇAMKY

Taky máte na něco obrovskou chuť a nevíte na co? Já jsem v poslední době ujížděla na bramborovém tataráku a na ďábelské směsi na topinky, kterou jsem si koncem léta sama připravila a zavařila. Přečtěte si pár tipů na chvíle, kdy vás honí mlsná. V podstatě se dá říct, že většina je zdraví velice prospěšná...

 
 

Vlašské ořechy

OřechOřešák královský (Juglans regia) se dožívá až stovky let. Dorůstá výšky asi 20 metrů. Plodem je nepravá peckovice s jádrem. Jádro, tzv. Vlašský ořech, je výtečná pochoutka s léčivými vlastnostmi. V evropské medicíně patří k drogám kromě jader rovněž list a oplodí. Listy se sbírají v červnu, slupky a nezralé plody v červenci a srpnu a zralé plody během září.

 
 

JÍDLO, KTERÉ ZMĚNÍ VÁŠ ŽIVOT: RECEPT NA NEJZDRAVĚJŠÍ SNÍDANI NA SVĚTĚ

Snídaně je považována za nejdůležitější jídlo dne. Proto byste v této době měli jíst to nejzdravější, co se jen dá. Snídaně je důležitá hlavně proto, že pomáhá zlepšovat řadu tělesných funkcí.

 
 

7 TIPŮ NA LEHKÉ, RYCHLÉ A ZDRAVÉ STRAVOVÁNÍ NA CESTÁCH

S příchodem léta nastává období cestování, které je často velmi náročné a vyžaduje velké množství energie. Správným stravováním však tělu dodáte nejen potřebnou energii, ale i další látky, které vám život na cestách usnadní.

 
 

5 TIPŮ, JAK ZDRAVĚ JÍST, KDYŽ NESTÍHÁTE A NEMÁTE ČAS VAŘIT

zdrava snidaneUrčitě to znáte, ráno posouváme budík, jak to jen jde, takže snídaně je nedosažitelnou součástí dne. Po cestě do práce do sebe hodíme sladký rohlík z pekárny a „kafe to go“.

 
 

KNIŽNÍ NOVINKA NEJEN PRO VEGANY - VEGAN SMOOTHIES

smoothiesSnídaně se vám zdají nezajímavé? Začněte den pořádnou dávkou vitaminů! Chcete shodit nějaké to kilo? Zkuste smoothies. Jste unavení a bez energie? Mixované ovocné a zeleninové nápoje jsou energetická bomba.

 
 

CHUTĚ NA NEZDRAVÉ POTRAVINY SIGNALIZUJÍ, CO VÁM CHYBÍ

SladkostiI když přestanete jíst standartní stravu a odpadní jídlo, můžou se vám za nějaký čas vynořit “touhy po něm”. A mohou být dost neodbytné. Tyto touhy nepotřebují žádné drogy či stimulaci alkoholem k tomu, abychom je překonaly.
 

 
 

SEMÍNKOVÝ CHLÉB

Jelikož se poslední dobou snažím vyhýbat mouce a občasně mám chuť se zakousnout do něčeho dobrého udělala jsem si tento semínkový chléb. Vůbec není poznat, že by byl bez mouky a naopak mi hrozně chutná jak semínka křupají....

 
 

VLOČKOVÝ ŠTRŮDL

Myslím, že recept na vločkový štrůdl, jehož jednoduchý návod obletěl celý internet představovat nemusím, ale to bych to nebyla já, abych si to nějak nepředělala a k tomu mi ještě doma nějaká ta ingredience (většinou jedna z hlavních ) nechyběla :D tak tady to je...

 
 

RECEPT NA NEOBYČEJNÉ SMOOTHIE, KTERÉ RYCHLE SPÁLÍ BŘIŠNÍ TUK

Přestaňte se kvůli břišnímu tuku cítit trapně nebo dokonce méněcenně, vezměte to do vlastních rukou a zatočte s ním navždy.Tuk uložený v oblasti břicha představuje vážné zdravotní riziko, takže zbavit se ho co nejdřív by se mělo stát vaší prioritou.

 
 

11 NEJVĚTŠÍCH MÝTŮ BĚŽNÉHO STRAVOVÁNÍ

mýty o stravováníJosef Štěpánek na G+ sdílel velice dobrý článek Krise Gunnarse, který shrnuje celou řadu mýtů či pochyb o tom, co je nám obvykle vydáváno za správnou výživu. A protože se mi ten článek vážně hodně líbil a myslím, že by si ho mohli chtít přečíst další, rozhodl jsem se vyšetřit si na něj ve svém momentálně dost nabitém rozvrhu nějaký čas a přeložit ho.

 
 

ŠOKUJÍCÍ INFORMACE O KÁVĚ S MLÉKEM !

kávaHezký den. Podařilo se nám získat zajímavý článek, který napsal MUDr. Jan Miklánek. Obsahuje celkem zásadní informace, takže jej sdílíme dál. Mléko, smetana nebo silně omaštěné zákusky či smetanová šlehačka ke kávě zásadně nepatří!

 
 

13 VĚCÍ, KTERÉ NASTANOU VE VAŠEM TĚLE PO SNĚZENÍ ČERVENÉHO MELOUNU

melounMeloun je zelenina, které se nám jednoznačně nejvíce spojuje právě s létem. Kromě výborné chuti má však i velké množství přínosů při léčení různých zdravotních problémů. Mezi jeho nejznámější účinky patří věci jako snížení krevního tlaku, zmírňování otoků či odstraňování kožních houbovitých infekcí.

 
 

CELER – LÉČIVO DOSTUPNÉ VŠEM

CelerDeset důvodů, proč pravidelně konzumovat celer:
Celer může být konzumován syrový, může být přidáván do salátů, ale také může být součástí vařených jídel. Velkou výhodou této zeleniny je, že na rozdíl od ostatních druhů zeleniny, velice dobře snáší vysoké teploty, proto se tolik neničí vitální látky.

 
 

JAK SNADNO A ZDRAVĚ PŘIPRAVIT KUSKUS

Kuskus - cous cousKuskus, semolinová těstovina, těstovina z tvrdozrnné pšenice, mající své kořeny v severní Africe, přesněji Maroku. Zde se ještě podle tradičních receptur namáčí pšenice ve slané vodě, aby se pak ručně prosela na malá zrnečka, která se vaří a suší na slunci. Následně získává kuskus svou konečnou podobu. Protože se jedná o postup, při kterém je potřeba celé řady rukou, příprava se stává obřadním procesem celé vesnice.

 
 

CO DOKÁŽE HRUŠKA?

Co dokáže hruška?Hrušky patří mezi nejobvyklejší podzimní ovoce a většinou mu nevěnujeme příliš velkou pozornost. Hruška ale má řadu zajímavých léčivých účinků...
 

 
 

SUŠENÉ OVOCE

Zdroj: freeimages.comSušené ovoce je skvělou alternativou za solené chipsy či arašídy, dokáže nahradit sladké cukroví či čokoládu. Usušené plody si zachovávají až 80 % vitamínů, obsahují celou řadu antioxidantů, minerálů a vlákninu.

 
 

Šest nejčastějších „chyb“ vegetariánů, veganů a vitariánů

Snad každý, kdo přešel z klasické komerční stravy na nějaký „alternativní“ druh stravování, si prošel přechodovou fází, kdy pozoroval, co z nové skladby jídelníčku mu dělá dobře a po čem se cítí unavený, nafouklý a nezdravý.

 
 
 
Reklama
Obsah tohoto reklamního panelu nesouvisí přímo s publikovaným článkem.
 
nacita se...