Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Závislosti

DEVĚT RAD CO DĚLAT, KDYŽ MÁTE CHUŤ NA CIGARETU

Zase máte chuť na cigáro, i když jste to už 2 dny vydrželi? Už jste zahodili třetí krabičku a teď ji jdete vytáhnout z odpadkového koše? Je 22:37 a všechny obchody už mají zavřeno, ale vy neváháte obléci tepláky a skočit si pro cigára do 10 minut vzdálené zaplivané hospody, kam by Vás nikdo nikdy normálně nedostal? 

 
 

CO MŮŽE ZPŮSOBIT PROBLÉM S HAZARDNÍMI HRAMI ?

Každý, kdo hraje, se vystavuje riziku, že bude mít časem problémy. Podobně jako u jiných forem závislosti, nikdo nemůže předpovědět, kdo bude trpět závislostí na hazardních hrách.

 
 

JAK UDĚLAT KOMPLETNÍ DETOX OD CUKRU, ZHUBNOUT A ZBAVIT TĚLO ZÁVISLOSTI

Pokud konzumujete potraviny s vysokým obsahem cukrů jako jsou slazené limonády, jogurty, sladkosti, pasterizované ovocné džusy, snídaňové cereálie či salátové dresinky, vaše riziko obezity se neúměrně zvyšuje.

 
 

DETOXIKACE NIKOTINU Z LIDSKÉHO ORGANISMU

Všude kolem vidím neustále lidi s následky kouření, ze zdravotního hlediska naprosto prokazatelné, ale málokdo přemýšlí o tom, že by toho definitivně zanechal.

 
 

NOVODOBÝ ŽENSKÝ MOR - SKRYTÝ ALKOHOLISMUS

Jak ukazují současné průzkumy, každá desátá žena pije alkohol způsobem, který ji může způsobit zdravotní problémy. Navíc, stále se navyšuje podíl mladých alkoholiček, průměrný věk pacientek je nyní 30 - 40 let.

 
 

JAK SE ZBAVIT ZÁVISLOSTI NA ALKOHOLU A KOUŘENÍ + PŘÍRODNÍ RECEPTY

Alkohol a cigarety velmi poškozují náš organismus a vytvářejí závislost. Pokud si dáte sklenku kvalitního vína k večeři, není třeba to řešit, ale více alkoholu a cigarety je dobré, v rámci zachování dlouhého zdraví a tím méně bolestivého stáří, ze svého života vyloučit.

 
 

RADY ŽENÁM ALKOHOLIKŮ - MUŽ, MANŽEL, PARTNER, DRUH ALKOHOLIK A CO S NÍM

Pravděpodobně nejčastější dotaz, s nímž se manželky alkoholiků na psychiatry obracejí, vypadá přibližně takto: „Manžel má velké problémy s alkoholem, ale léčit se nechce. Co mám dělat?“

 
 

PŘÍČINY VZNIKU ZÁVISLOSTÍ JSOU JINÉ, NEŽ SI MYSLÍME

Co je příčinou těžkých závislostí? Je to opravdu tak, jak nás léta učili? A pokud ano, čím to, že “boj” proti nim jaksi nefunguje? Existují i jiné pohledy na věc? Článek Johanna Hariho původně vyšel na Huffington Post.

 
 

ZÁVISLOST NA POČÍTAČI – NETHOLISMUS

Asi před půldruhým rokem jsem uvedla článek o závislosti na počítačích. Pozoruji ve svém okolí i v klientele, že je problém stále žhavější. Proto ho, s vaším dovolením prezentuji ještě jednou. Nechť vás trochu zastaví ve vaší činnosti ve virtuálním světě.

 
 

JAK SE ZBAVIT ZÁVISLOSTI NA CUKRU DO 10TI DNŮ

cukr je jedCukr je velice návykový. Nedávný průzkum prokázal, že cukr je pro mozek ve skutečnosti stejně návykový jako heroin, nemluvě o tom, že přidané cukry jsou pro naše zdraví velice škodlivé.

 
 

ZÁVISLOSTI - CO DOPORUČUJÍ TERAPEUTI

Jak se na problematiku závislostí dívají alternativní terapeuti? Co nám poradí?

 
 

ALKOHOLISMUS – ničitel zdraví i rodiny I.

AlkoholTaké máte někdy strach, jestli nepijete více než je zdrávo a únosné nejen pro Vás, ale i Vaše okolí? Snažte se tento problém identifikovat! Přečtě te si pozorně naše dva články a zařaďte se upřímně mezi ty, mezi které opravdu patříte. Pokud budete potřebovat pomoc, obraťte se na nějaké protialkoholní zařízení nebo na naše studio Hedis. Všichni se Vám budeme snažit pomoci. Platí to i pro lidi, kteří jsou nuceni s alkoholikem žít v jedné domácnosti nebo blízkém okolí.

 
 

MAMINKO, TATÍNKU, VAŠE DĚTI VÁS PROSÍ:

MĚJTE NÁS RÁDI - NEKUŘTE
Být nastávající maminkou nebo se starat o právě narozené dítě bývá náročné. Můžete se cítit unavená, nervózní, plná napětí. Bohužel, některé maminky se pokoušejí uvolnit se pomocí cigarety. Mnohdy si ani neuvědomují, že jejich kouření je velkým nebezpečím i pro dítě. Přestat kouřit nebo nezačínat znovu je významná věc, kterou můžete udělat pro sebe a pro své dítě. 

 
 

LYSOHLÁVKA KOPINATÁ

V dnešní době, která je do určité míry velice vypjatá, hledají hlavně mladí lidé nějaký únik od reality. Že to není správná a vhodná cesta, to víme všichni. K tomuto účelu používají také drobné houbičky, které je dostanou na několik hodin do jiného světa. Návrat do reality je potom mnohem dramatičtější. Chtěla bych vám, vážení čtenáři, tuto houbičku představit, abyste věděli, co od ní můžete čekat a raději se jí obloukem vyhnuli.
Vaše Iva

 
 

Alkoholismus u žen

Dvacáté století a zejména pak období po 2. světové válce přinesly velké změny v postavení ženy ve společnosti. Ruku v ruce s těmito změnami se změnil vztah i postavení žen k návykovým látkám. Zatímco na začátku minulého století připadala 1 pijící a k ústavní léčbě přijatá žena na 20 mužů, v roce 1991 byl tento poměr již 1:5.

 
 

PŘEMÁHÁNÍ BAŽENÍ, ZLEPŠUJEME SEBEOVLÁDÁNÍ: INFORMACE TĚM, KDO PŘEKONÁVAJÍ

DrogyCo to je to bažení?
Bažení (craving) je silná a těžko zvladatelná touha po návykové látce nebo hazardu. Je to jeden z příznaků závislosti a patologického hráčství. Čím se liší bažení od obyčejné myšlenky: 
 

 
 

DEVĚT RAD CO DĚLAT, KDYŽ MÁTE CHUŤ NA CIGARETU

CigaretyNastala právě jedna z těch nebezpečných chvil, kdy máte chuť na cigaretu, přestože již delší dobu nekouříte? Třeba Vám pomůže některá z těchto rad.