Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Relaxace

ŠTĚDROVEČERNÍ VĚŠTĚNÍ

Kromě rozkrajování jablíček, pouštění svíček v ořechové skořápce po vodě, házení pantoflem či lití olova byly ještě jiné, méně známé obyčeje. 

 
 

TEST SCHOPNOSTI ZVLÁDNOUT STRES

Dva lékaři – Američan a Čech ( Harrison M. Black, M.P., Ph.D a Prof. MUDr. Pavel Jansa, DrSc. ) sestavili na základě vlastních zkušeností a s využitím zahraničních a domácích zdrojů testy s bodovým hodnocením. Sami si prověříte funkci jednotlivých orgánů, sílu svých pohlavních hormonů, schopnost vzdorovat stresu, alergiím, cukrovce atd.

 
 

JAKÝM JSEM VLASTNĚ PARTNEREM ?

Samota je pocit, po kterém toužíme ve chvíli, kdy se náš život partnerský stává takříkajíc neúnosným. Na vině může být stereotyp, cvičně zvaný „ponorková nemoc“. A protože každý vztah jednou nachladne a na čas churaví, je více než přínosné chystat si do zásoby potřebné imunitní prostředky...

 
 

TEST – JAK SILNÉ JSOU VAŠE POHLAVNÍ ORGÁNY ?

Pohlavní orgány jsou produktem ženské pohlavní žlázy – vaječníku anebo mužské pohlavní žlázy – varlete. Utvářejí a řídí funkci vlastních pohlavních orgánů a navíc se díky jim formuje i typická tělesná stavba a psychika žen a mužů. 

 
 

VZKAZ ŽENÁM !

Dnes tu máme něco pro zasmání do rubriky Relaxace. Prosíme neberte to moc vážně, spíše jen jako připomenutí, že mužský a ženský mozek opravdu fungují rozdílně. A třeba i vymyslíte nějaký "vzkaz mužům" ;-)

 
 

JEDEN IDEÁLNÍ DEN NORMÁLNÍ ŽENY

Ideální den08.15 probuzení jemným polibkem a obejmutím
08.30 váha ukazuje o 1 kilo míň než včera
08.45 snídaně v posteli, káva, čerstvý orange džus a koláčky ... 

 
 

CO SDĚLUJE POLOHA, V NÍŽ SPÍME

spánekJednoduchý test, který o nás může mnohé říci. O povaze člověka vypovídá mnohé: jeho zvyky, preference, chuťové nebo jiné náklonnosti. Zdá se, že i poloha, v níž člověk obvykle spí, může prozradit nějaké to tajemství o našem chování a způsobech.

 
 

Velikonoce

Velikonoce - zvyky a tradiceVelikonoce či pascha (z lat. Pascha < řec. πάσχα pascha < hebr. פֶּסַח‎ pesach přechod) jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem {Katechizmus katolické církve čl.1166-1171}, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. K tomu podle křesťanské víry došlo třetího dne po jeho ukřižování.

 
 

RELAXAČNÍ METODY

Cestování po těle
Uvědomte si vnitřek svého těla. Projděte ho od špiček prstů u nohou až k temeni hlavy. Jestliže zjistíte v některé části těla napětí, uvolněte ho. Pokud by se vám to nedařilo, napětí naopak poněkud zvyšte, a teprve pak nechte příslušnou část těla uvolnit ...

 
 

RELAXACE MÁ SMYSL, STAČÍ 10 MINUT DENNĚ

Cítíte se pořád unavení? Nejspíš neumíte efektivně odpočívat. Zabíjíte dvě mouchy jednou ranou, u televize žehlíte, pletete a ještě se hádáte s partnerem či partnerkou. Tím, že odpočinek, cizím slovem „relaxaci“, zanedbáváte, ubližujete sami sobě a časem pocítíte následky svého přepínání.

 
 

Štědrý den

Štědrý den, který připadá na 24. prosince, je posledním dnem přípravy na vánoční svátky. Ve středověku se jednalo o poslední den roku, který začínal právě na slavnost Narození Páně 25. prosince. Se Štědrým dnem je spojeno množství předkřesťanských i křesťanských zvyků a pověr.

 
 

10 NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH OBJEVŮ 20. STOLETÍ

Výzkum a vývoj ve 20. století přinesl v mnoha oblastech některé doslova přelomové objevy, které dokázaly zásadním způsobem ovlivnit a předznamenat směr dalšího vývoje celého lidstva.

 
 

BOLESTI NOHOU - RADY PŘED DOVOLENOU

Nohy nás nosí celý den, a proto jim musíme věnovat stejnou péči jako například rukám, vlasům nebo pleti. Jejich důležitost si zvlášť' uvědomíme ve chvíli, kdy se dostaví nejrůznější potíže - křečové žíly, zarůstání nehtů, kuří oka a jiné zdravotní problémy. Těm však můžeme předejít.

 
 

JAK NETRPĚT HLADY PŘI CESTĚ NA DOVOLENOU

O prázdninách mnozí vyrazí na dlouhé cesty do zahraničí a ne každý přitom využije možnost cestovat letadlem. Jelikož při mnohahodinových jízdách autem či autobusem je třeba počítat s přestávkami na občerstvení, nabízejí se dvě možnosti - zastávky v motorestech nebo příprava vlastního jídla.

 
 

CHŮZÍ PROTI DEMENCI

Zaručený lék proti postupující demenci : Obyčejná chůze. Pravidelné procházky snižují riziko demence u starých lidí. Nezávisle na sobě to zjistily dvě skupiny vědců, jejichž studie otiskl časopis Journal of American Medical Association.

 
 

PESTRÝ PODZIM ŽIVOTA

Zdroj: freeimages.comVěk, kterého se člověk může potencionálně dožít, dnes vědci kladou do rozmezí 110 až 120 let. Takového věku však dosahují jen nemnozí.

 
 

CHŮZE S HŮLKAMI - NORDIC WALKING

.. aneb nikdy není pozdě. Chůze s hůlkami - Nordic Walking - je příjemný pohyb, který může vykonávat nejen mladý, zdravý jedinec, ale i senior (ka). Sama jsem dlouho váhala a každá výmluva o nedostatku času aj. mi byla dobrá jako zdůvodnění, proč se nemohu i přes své zdravot. problémy (kardiak, diabetik, revmatik aj.) víc pohybovat...

 
 

POTŘEBUJÍ SENIOŘI VÍCE VITAMÍNŮ?

V přednáškách 6. mezinárodního sympozia Společnosti pro aplikovaný výzkum vitaminů, konaného v květnu 2004 v Bonnu, zazněly na tuto otázku vesměs kladné odpovědi. Obecně platí, že u seniorů jsou příčinami deficitu vitaminů jednostranný způsob výživy, četné akutní i chronické nemoci, vyšší spotřeba cigaret a alkoholu a dlouhá a někdy nekontrolovatelná spotřeba léků.

 
 

Sportování a fyzická aktivita ve stáří

Zásady zatěžováni ve stáří se musí odvíjet od morfofunkčních involučních změn. Obecně dochází k různě rychlému stárnutí orgánů a tkání, k poklesu funkčních kapacit tělesných systémů se snižováním ekonomiky jejich práce, k poklesu jejich adaptabilitv, rychlejší únavnosti, delší době potřebné k regeneraci. Obecně platná zásada, že "funkce tvoři orgán" je zde akcentována.

 

 
 

Stáří - vysvětlíme Vám

Zavíráte občas oči a s úsměvem na tváři přemýšlíte, jaké by to bylo, kdybyste byli ještě úspěšnější, bohatší, uznávanější? Zkusili jste se někdy takhle příjemně zasnít a představovat si, že jste staří? Nejspíš ne. "Každý by chtěl žít dlouho, ale nikdo nechce být starý." Při vyslovení slova "stáří" se v podvědomí okamžitě vybaví nemoc, strádání nebo smrt.