SOUZNĚNÍ S PŘÍRODOU JE NUTNÉ

 Náš život se stává přinejmenším zajímavějším, než byl kdykoliv předtím. Poslední století se vyznačuje takovým nebývalým rozmachem, že nad tím zůstává chvilkami stát rozum. Pomohla nám technika, vynálezy různých strojů a přístrojů, všechno je lehce dostupné, za peníze se dá koupit téměř vše. Kromě jediného. Tím jediným je a vždy bude – NAŠE ZDRAVÍ.

Poklad jediný a směrodatný ve všech sférách našeho života. Bez zdraví totiž není nic. Vůbec nic. Nemocnému člověku se nedaří v práci, pokud vůbec může pracovat, nedaří se mu v osobním životě, vždyť u věčně nemocného člověka stojí u druhých na prvním místě především soucit. Nemůže být platným členem rodiny, nic nezvládá, nemůže pomoci, nemůže se s rodinou radovat při různých akcích a jeho život se smrskne na malinké záchvěvy pocitu, že snad na chvilinku by to mohlo být lepší. Není to život. Je to něco, co se životu pouze zdánlivě podobá.

V naší moderní době využíváme převážně tzv. rychlé pomoci. Zajdeme za svým ošetřujícím lékařem, který nám předepíše spoustu léků, pošle nás na mnoho příjemných i nepříjemných vyšetření a jeho resumé je podpořeno další hordou tabletek a zázraky chemického průmyslu.

Náš organismus se začíná z našeho pohledu uzdravovat, tělo se cítí lépe, ale málokdo si uvědomuje, že jde většinou pouze o potlačení příznaků, důsledků, vzácně o léčení příčiny. Ve velké pokoře ke klasické medicíně, která hraje nezastupitelnou roli, musíme ale později uznat, že v podstatě všechny chemické léky mají dosti závažné vedlejší nepříznivé účinky.

Stává se to, že většina lidí začne konzumovat léky ve velkých množstvích, přidá spoustu léků volně prodejných v lékárnách – vlastně proč ne – přece mi tak pomáhají! Najednou se po čase cítíme o něco hůře, a opět nás začíná trápit semtam něco, a najednou se přidá ještě něco dalšího a dostáváme se pomalinku, nenápadně a plíživě ke hromadění toxických látek v našem těle, což způsobuje nemalé problémy. Jde vlastně o jakousi přiotrávenost, kterou si často neuvědomujeme.

Následuje celkem logický vývoj. Vzpomeneme si naše babičky, na lidi kolem nás, kteří jakýmsi způsobem souznějí s přírodou a jsou zdraví, vždy dobře naladění, netrpí depresemi, ani vysokým krevním tlakem tak jako my a najednou jim začneme závidět.

Ruku v ruce se závistí jde i naše zvídavost.

Uvědomíme si, že návrat k přírodě je zřejmě nezbytný.

Začneme hledat a pátrat. Vyhledáváme přírodní prostředky a zjišťujeme, že fungují, obracíme se na různé osvědčené bylinky, mastičky, bereme si k srdci různé fáze luny, najdeme si něco o detoxikaci našeho přiotráveného organismu a pojednou si uvědomujeme, že se nám žije jaksi lehčeji, že k tabletkám od lékaře navodíme i zdravý životní styl, že se pohybujeme více v přírodě, pijeme bylinkové čaje, věnujeme se pohybu, zdravěji se stravujeme a zůstaneme stát v němém úžasu – FUNGUJE TO!

Ano, ctěme klasické lékaře, studovali dostatečně dlouhou dobu na to, aby nás kvalifikovaně mohli léčit, ale nezanedbávejte i druhý aspekt v životě – fyzické i duševní souznění s přírodou.

To nás dělá člověkem. Příroda nás vytváří a utváří, vše kolem nás nám předává bioenergetické informace. Pomáhá nám svojí energií a svými léčebnými účinky.

Považuji návrat k přírodě za nezbytnou součást života lidstva – jinak vymizí z této planety. Zahubí samo sebe. Udělejme pro to něco. Pro sebe, pro lidi kolem nás, pro naše děti i všechny budoucí generace.Je to naše povinnost, ale zároveň i naše právo. Přeji vám z celého srdce štěstí na této cestě, věřte, že má šťastný cíl.

 Autor: Iva Hédlová
loading...

Komentáře