Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

ZAPOMEŇTE NA VŠECHNY LÉKY NA CHOLESTEROL. JE ZDE TATO ZÁZRAČNÁ BYLINKA

 

 

Tuto starověkou bylinkou, kterou kvůli jejím léčivým účinkům používaly již dávné civilizace Římanů či antických Řeků. Jde o roční bylinu, která se pěstuje za účelem sběru listů a semínek. Aby dokázala bez potíží růst, vyžaduje teplé klima a říkáme ji bazalka.

 

Bazalku je možné pěstovat i v bytě či domě v našem zeměpisném pásmu. Existuje více než 60 druhů bazalky, které jsou rozděleny do tří základních skupin: divoká, růžová a sladká.

Když na ní vyroste nová hlavička s čerstvými lístky, můžete je odtrhnout. Aby bazalka měla vždy čerstvé lístky, můžete listy v její spodní části odtrhnout, to povzbudí k růstu nových lístků na vrchu.

Proč je bazalka účinná na cholesterol

Hlavním důvodem, proč je tato bylinka tak účinná při snižování špatného cholesterolu v krvi, je její vysoký obsah vitamínu K, který předchází tvorbě nebezpečných krevních sraženin.

Jen 2 polévkové lžíce lístků bazalky vám dodá 29% doporučené denní dávky tohoto vitamínu. Kromě toho má také velmi vysoký obsah betakarotenu (vitamín A) a silných antioxidantů, které chrání stěny buněk a několik tělesné struktury, včetně krevních cév, před poškozeními volnými radikály.

To pomáhá bránit oxidaci cholesterolu a jeho usazování na stěnách cév, čímž se předchází kornatění a ucpávání cév, srdečnímu infarktu a mozkové mrtvici.

Bazalka dále obsahuje:

  • mangan

  • draslík

  • hořčík

  • železo

  • vápník

Zdravotní přínosy bazalky

1) Silný antioxidant

Bazalka poskytuje výbornou ochranu před mnoha chemickými látkami s karcinogenními účinky.

2) Přírodní antibiotikum

Díky látkám s antimikrobiálními účinky je bazalka vskutku silným přírodním antibiotikem. Pokud chcete vyrobit jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, pak zkombinujte bazalku s česnekem.

3) Čištění krevních cév

Kromě bránění oxidaci cholesterolu a jeho usazování v cévách, dokáže bazalka i pročišťovat již zanesené cévy a udržovat je průchodné.

Zdravotní přínosy bazalky nekončí těmito vyjmenovanými výše. Dokáže toho mnohem více, například je výborná na zácpu, bradavice, ledviny, kašel, parazity, bolesti hlavy, průjem a podobně.

 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 4.88 (4 hlasů)