Iva Hédlová - alternativní terapeutka, mistr reiki

Trávicí ústrojí

BOLEST V PRAVÉM BOKU POD ŽEBRY: PŘÍČINY A KDY NAVŠTÍVIT LÉKAŘE

Cítit jakoukoliv bolest pod žebry na pravém boku, může být velmi znepokojující zážitek. Vzhledem k tomu, že se v této části nacházejí životně důležité orgány, nikdy byste neměli ignorovat jakýkoliv druh bolesti na hrudníku nebo v horní polovině břicha.

 
 

VYČISTĚTE SI JÁTRA – ZMIZÍ VÁM KRUHY POD OČIMA A BUDETE VYPADAT MLADŠÍ

Chcete-li mít zdravá játra a zlepšit jejich funkci je třeba o ně pečovat každý den. Játra v našem těle totiž hrají velkou roli - zajišťují vitalitu, dodávají energii celému tělu, dobrý vzhled i náladu. 

 
 

ZÁŘÍ DLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY - SLEZINA A SLINIVKA

V měsíci září nastává období zklidnění přírody i nás samotných. Po teplých dnech přichází více těch chladnějších a s tím i doba sklizně a niternějšího zamýšlení. Podle čínské medicíny jsou v tomto období nejvíce oslabeny orgány slezina a slinivka.

 
 

PLYNATOST

nadýmáníUž vás někdy obtěžovala plynatost? Tvorba plynů je přirozený chemický pochod, při kterém se pevná nebo tekutá hmota přeměňuje ve formu plynnou.

 
 

KARCINOM ŽLUČNÍKU ( ZHOUBNÝ NÁDOR )

rakovina žlučníkuInvazivní karcinom žlučníku zřejmě vzniká cestou postupné dysplázie a stádia karcinomu in situ, což může trvat 10-15 let. Ve žlučníku byly popsány případy skvamózní a intestinální metaplázie, jejich maligní potenciál je nicméně nejistý.

 
 

HEMOROIDY- BYLINY, BYLINKY, BABSKÉ RADY, MASTI, KOUPELE, ČAJE, TINKTURA

Hemoroidy, hemeroidy neboli lidově „zlatá žíla“ jsou onemocněním cév, při němž dochází k jejich rozšíření v oblasti konečníku. Vyskytují se u více než 50 % lidí, ale většina si ani neuvědomuje, že hemoroidy má.

 
 

TRÁVENÍ JE MIMOŘÁDNĚ DŮLEŽITÉ

S trávením má problém mnoho lidí a mylím si, že více žen než mužů. Nejenom že jde o věc, která nám znesnadňuje život, ale někdy je to věc, která může vyústit i do fatálních rozměrů a životohrožujících situací. Zkuste zajít do přírody nebo speciálních obchodů pro bylinky…

 
 

PÁLENÍ ŽÁHY JE NÁSLEDEK STRESU

Jídlo je přírodní sedativum a antidepresivum. Uklidňuje, snižuje napětí. Na rozdíl od stresu máte z jídla příjemný pocit, který vyvažuje ty nepříjemné. Mnoho lidí se kvůli stresu projí až k obezitě, vysokému krevnímu tlaku, žaludečním vředům a dalším potížím. Chronický stres provází zvýšená sekrece žaludečních šťáv.

 
 

ČIŠTĚNÍ STŘEV - SERIÁL - DÍL 5.

Další metodou čištění střev je dnes dosti propagovaná metoda čištění střev (hydrocolon), kdy vám do konečníku zavedou hadici a tlusté střevo vypláchnou teplou tlakovou vodou (někde kolem teploty lidského těla), ale nevýhody této metody jsou oproti jiným zde uvedeným metodám značné až zásadní.

 
 

ČIŠTĚNÍ STŘEV - SERIÁL - DÍL 4.

Další dobrá metoda čištění střev je metoda čištění střev je metoda vycházející z Jógy zvaná Sankhaprakšalána, kde se pije osolená voda a pomocí jednoduchých cvičení prochází tato slaná voda celým střevem až do konečníku. Cvičení se provádí tak dlouho, dokud voda nevychází čistá.

 
 

ČIŠTĚNÍ STŘEV - SERIÁL - DÍL 3.

střevaMáme několik velice dobrých možností řešení, několik dobrých a několik alespoň nějakých řešení, jak si střeva vyčistit. Nebudu zde uvádět všechny mi známé čistící kůry, protože to bych asi půl roku nedělal nic jiného, než psal tento článek. Uvedu pouze z každé výše uvedené kategorie, jednu dle mého názoru nejúčinnější kůru.

 
 

ČIŠTĚNÍ STŘEV - SERIÁL - DÍL 2.

Lékem na rozvrat střevní mikroflóry bývají bakterie z kysaných mléčných výrobků, např. z jogurtů nebo kefíru. Někdy se používají speciálně připravené bakteriální kultury určené pro kolonizaci našich churavých útrob, tzv. probiotika. O jejich účincích se vedou mezi odborníky bouřlivé diskuze.

 
 

ČIŠTĚNÍ STŘEV - 1.

StřevaLidské tělo tvoří nepřeberné množství buněk. Řádově lze jejich počet vyjádřit číslem 100000000000000 (14 nul). Přesto nejsou lidské buňky nejpočetnějšími buňkami lidského organismu. Tento primát patří bakteriím, kterých v nás žije ještě desetkrát více. Bakterie máme všude. V ústech, na povrchu těla, i ve střevě a v žaludku.

 
 

5 PŘÍZNAKŮ, ŽE VÁM STÁVKUJÍ JÁTRA

játraJátra jsou centrálou metabolismu a jedním z klíčových orgánů lidského organismu. Náš „moderní“ životní styl, pro který je bohužel příznačný stres, nesprávná životospráva, alkohol, případně drogy a jiné chemické látky, častokrát dlouhodobé užívání léků u vysokého procenta obyvatelstva, obecně tedy vystavování jater škodlivým látkám, je často příčinou postupného selhávání a onemocnění jater.

 
 

SLINIVKA BŘIŠNÍ

slinivkaSlinivka břišní je poměrně malý orgán, který v životě a zdraví člověka sehrává velmi důležitou roli. Pokud funguje dobře, většina lidí o něm ani neví, pamatuje si jej snad jen z hodin biologie.

 
 

TLUSTÉ STŘEVO OBSAHUJE AŽ 8 KG TOXICKÉHO ODPADU

tlusté střevoTlusté střevo je vitální součástí zdravého a dobře fungujícího těla. Hraje nezastupitelnou roli při trávení, ve vašem imunitním systému a při udržování rovnováhy tekutin v těle. Je jen jednou částí většího trávicího systému. Začíná u slepého střevě a končí v oblasti konečníku.

 
 

TENKÉ STŘEVO

Tenké střevoTenké střevo je část trávicí trubice mezi žaludkem a tlustým střevem, kde dochází ke konečné fázi trávení a ke vstřebávání většiny živin. Tenké střevo člověka je asi 5 metrů dlouhé a 3-3,5 cm široké. Tenké střevo můžeme rozdělit na 3 části: Dvanáctník, Lačník, Kyčelník. Všechny tři části na sebe plynule navazují.
 

 
 

HEMOROIDY - příznaky a léčba

Potíže s hemoroidy jsou často příčinou nesnází a rozpaků. Trpěla, nebo trpí jimi asi polovina dospělých obyvatel Evropy. Nejčastěji se hemoroidy objevují ve věku od 40-65 let, dále u pracujících, kteří dlouhodobě sedí, a u těhotných žen v posledních týdnech těhotenství. Hemoroidy bohužel způsobují nepříjemné pocity a bolest, ale při správné léčbě a dobré prevenci můžeme potížím úspěšně zabránit.

 
 

Hemoroidy

Odborné průzkumy ukazují, že menší či větší obtíže s konečníkem má více než 50% lidí! Neostýchejte se svěřit lékaři. Nejčastěji se obtíže projevují jako svědění a bolesti v místě řiti - vyústění konečníku, dále pak krvácení, odchod hlenu a někdy i výhřez sliznice konečníku.

 
 

HEMOROIDY - Stádia onemocnění a jejich léčba

Hemoroidální onemocnění se dělí podle pokročilosti na několik stupňů, kterým odpovídá i příslušná léčba. Hemoroidy I. stupně se projevují občasným krvácením, zejména při nebo po stolici, tlakem nebo bolestmi v řitní oblasti. V tomto stadiu je vhodná neoperační (konzervativní) léčba pomocí mastí, čípků a koupelí, je nutná úprava životosprávy a odstranění zácpy.

 
 
nacita se...