Alternativní medicína, zdravý životní styl, ezoterika

Uši, nos, krk

ZÁNĚT STŘEDNÍHO UCHA

zánět středního uchaZánět středního ucha je častým onemocněním malých dětí, zejména kojenců. Většinou jde o komplikaci vleklé rýmy, či jiného virového onemocnění dýchacích cest. Toto onemocnění je nepříjemné a poměrně bolestivé.

 
 

ORL - CO DOPORUČUJÍ TERAPEUTI

uchoCo nám při potížích s ušima, nosem, nebo krčních obtížích poradí alternativní terapeuti.

 
 

SVATÉ ZVONĚNÍ V UŠÍCH JE DAREM, NIKOLIV PROKLETÍM

Tinnitus. Svaté zvonění. Pro mnohé z nás spíše zatracené, protože již nedokážeme žít v klidu. Neustálé vysoké pískání v uších nás zcela vyhazuje z rovnováhy, přestože by tomu mělo být přesně naopak.

 
 

STŘEDOVĚK V 21. STOLETÍ - TRHÁNÍ MANDLÍ

Mandle - trháníMaminky mi píší, zda mají "poslechnout" rady lékařů, kteří jejich dětem doporučují vytrhnout mandle. Vždycky odpovídám- proboha ne!
Nejlepší je přejít rovnou na stravu, která problémy s mandlemi vůbec nezpůsobuje.

 
 

STANOVISKO KLASICKÉHO LÉKAŘSTVÍ

Většina nosních a krčních nemocí nakonec ustoupí sama. Ačkoliv se někdy léčení bakteriální infekce urychluje antibiotiky, většina lékařů doporučuje pouze klid na lůžku a jednoduchou domácí léčbu, např. inhalace, kafrový olej a nosní spray.

 

 
 

NOSNÍ A KRČNÍ OBTÍŽE

Pálení v krku a ucpaný nos mají mnoho různých příčin. Nachlazení, zánět hrtanu, angínu, zvětšené nosní mandle a hnisavou angínu způsobuje virová a bakteriální infekce.

 
 

Příčiny hluchoslepoty - Menierova choroba

Menièrova choroba je onemocnění vnitřního ucha, které je charakterizované záchvaty závratě, hučením v uších, někdy nevolností až zvracením a zhoršováním sluchu. Příčina není dosud objasněná. Pravděpodobně vzniká poruchou rovnováhy nitroušních tekutin.