Víkendy jsou pro většinu lidí těmi dny, na které se těší nejvíce. Mnoho z nich má volno, nemusí do práce a nemusí se zbytečně stresovat s různými úřady a veškeré zařizování odpadává na nejbližší pracovní týden. Právě proto vzniká otázka, jak si svůj víkend nejlépe užít? Víkendy jsou důležitou přestávkou od běžného pracovního týdne, takže máte čas na odpočinek a na koníčky, které vás zajímají. I když si někteří z nás nosí práci domů, udělejte si přes víkend trochu času i na sebe a vyzkoušejte některé ze třech níže popsaných kroků, které přispějí k vaší relaxaci a k vašemu zdraví. 

Zacvičte si! 

Udělejte si čas na cvičení. Cvičení je skvělý způsob, jak uvolnit stres a dostat se do formy po dlouhém týdnu. Choďte do posilovny, sportujte v hale nebo se vydejte na krátkou procházku přírodou, aby se vaše tělo rozhýbalo a vaše mysl byla uvolněnější a vnímala i jiné zvuky než-li ty pracovní. Rozbušte srdce 30 minutovou aerobní aktivitou, jako je běh, plavání atd.

Vydejte se na projížďku na kole, zvedejte činky nebo jen tak skákejte. Můžete si vytvořit vlastní cvičební rutinu prostudováním online nápadů nebo pomocí cvičebních aplikací, které vám dodají nejen odvahu, ale i motivaci k tomu, abyste se svým tělem něco dělali. A mimochodem, to že máte aktivní práci, vás nijak neomlouvá. Cvičit byste měli i tak, alespoň přes víkend. Uvědomte si, že vaše tělo je váš chrám.

Zkuste jíst trochu zdravěji!

Během svých nejhektičtějších týdnů jíme často kraviny. Jídla s sebou a “rychlovky” a fastfoody se stávají zachráncem ve chvíli, když máme pocit, že nemáme čas vařit. Ale o víkendu tomu tak být nemusí. Pokud přes týden jíte nezdravě, můžete se cítit provinile, letargicky a vaše tělo to stojí mnohem více, než pokud byste si udělali trochu času na zpracování čerstvé zeleniny s sebou do práce. Každopádně byste si mohli dát alespoň přes víkend podmínku, že se budete stravovat zdravě. Pít zdravé šťávy, smoothie (ano, i ty zeleninové) a třeba jíst i bez masa, aby měl váš organismus čas zpracovat veškeré to nezdravé jídlo z pracovního týdne. Díky tomu získáte ohromné množství zdraví prospěšných antioxidantů, které vás budou přes týden chránit.

Budete se přes týden cítit zdravěji a sebevědoměji. Proč tedy konečně nevyužít nadcházející víkend k vyzkoušení něčeho zdravého?

Zkuste si zahrát v online kasinu!

Možná to jako relax zní praštěně, ale je to tak! Zkuste si prostě jen tak sednout k počítači. Vyložte si nohy a vyberte si z nějakého seznamu kvalitní kasino, do kterého se zaregistrujete a kde budete trávit svůj volný víkendový čas. Nemusíte v tomto online kasinu strávit celý den, ale zahrát si jen tak v klidu online poker nebo blackjack může být skutečně odreagující a víte vy proč? Protože vaše mysl bude přemýšlet nad úplně jinými věcmi, než nad těmi pracovními. Tuto aktivitu doporučujeme především v neděli, kdy mnoho lidí začíná přemýšlet nad nadcházejícím pracovním dnem a kazí si tím i poslední volný víkendový den. V online kasinu můžete dokonce hrát i zcela zdarma. Nemusíte hrát za reálné peníze, ale na druhou stranu by možná ani nezaškodilo, kdybyste v neděli vyhráli nějakou hezkou sumu třeba v pokeru, to by se vám v pondělí hned vstávalo s lepší náladou. Nemyslíte?

 

 

 

Komentáře