Co jíst tento týden?

Luna nám pomalu dorůstá a tak je vhodné volit spíše dietní jídlo. A proto vám prozradím můj recept na mrkvovo- ananasovo- jablečný salát.

Jablka byla vždy opředena zvláštními pověstmi. Adam a Eva byli vyhnáni z ráje, protože ukousli jablko poznání. Severští bohové jsou díky jablkům nesmrtelní. Severská bohyně Iduna vlastní skříňku s kouzelnými jablky. Bozi si musí každé ráno jedno jablko vzít a sníst. My díky moderní medicíně víme, že jablka jsou plná vitamínů. A nejen jablka, mrkev je známá svými výbornými účinky na zrak a ananas zase díky svým enzymům napomáhá hubnutí.

Pamatujte však:
„jen krása nestačí ti, má-li voda v hrnci vříti“

Návod:
Nastrouháme mrkev. Jablka (raději sladší) a ananas nakrájíme na kostky (můžeme použít i kompotovaný, ale salát již pak není tak dietní), přidáme rozinky. Vše dobře promícháme.
Nálev: 2 lžíce medu (nebo moučkový cukr, či zálivka z ananasového kompotu), pár kapek jablečného octa, pár kapek citrónové šťávy, špetka skořice, kurkuma.
Luna vám radí, abyste omezili posedávání u televize. Bude vás bavit pobyt ve společnosti a sportování ve vodě, tak toho pro své tělo využijte. Užijte si první listopadové dny .

Pěkný týden vám přeje

vaše Wargana

Komentáře

Mohlo by Vás zaujmout