Jejich váha se měla za 6 měsíců snížit o 25%. Po třech měsících zmizel jejich optimismus a dobrá nálada, časem docházelo i k projevům nepřátelství, nenávisti, agresivity. Mizel jejich smysl pro pořádek, objevila se nechuť k práci, apatie a sexuální nezájem. Zmizela také úcta jednoho k druhému, vzrostl sklon k podvádění. Vliv hladovění na psychiku byl velký! Po 6 měsících skutečně řada z nich ztratila 25% své váhy a nastal návrat k normálu, muži se snažili za 3 měsíce dostat na původní váhu. Většina z nich jí dosáhla, někteří byli tlustší, než na začátku. Některé změny v jejich psychice ale přetrvávaly. Týkalo se to především radosti a optimismu.

Podobně byly provedeny pokusy s umělým přejídáním. Úkolem dobrovolníků bylo zvýšit svou váhu o 10 – 15 kilo. Byla jim podávána chuťově velmi atraktivní jídla, zprvu šlo zvyšování váhy snadno, po určité době se objevily psychické i fyzické obtíže.

Ukázalo se, že u některých z nich existovala horní hranice možnosti tloustnutí. Pro všechny se stalo jídlo něčím protivným, museli se do něho nutit. Po ukončení pokusu se snažili zhubnout na původní váhu, což probíhalo u jednotlivých osob rozdílně.

Můžeme se poučit, že hubnout jen hladověním je nezdravé, nezapomínejte na sport! A pak také o tom, že každý má své individuální možnosti, dané dědičností a z nich je obtížné vybočit. Proto hubněte jen tehdy, máte-li opravdu nadváhu.

REKLAMA:
loading...

Komentáře