Kineziologie

Vycházíme z poznatku, že do lidského mozku – jeho paměti – se ukládají po celý život člověka informace. Negativní zážitky vytváří zablokování proudění energie nejen v mozku, ale i v té části těla, kterou příslušná oblast mozku řídí, to jsou hlavní příčiny různých psychických i fyzických problémů. Negativní zážitky (stres) mohou zablokovat dokonce i více než 75% mozku. Mezi mozkovými hemisférami začne "váznout" komunikace, čímž dochází k různým druhům poruch. Pomocí této metody se bloky odstraní. Také proto byla tato metoda nazvána One Brain – metoda Jednotného mozku.

Diagnostika pacienta je prováděna podle reakcí svalů (tzv. svalový test) na jemný tlak rukou, činnost svalstva je řízena mozkem, čehož se využívá. Kineziolog položí otázku a pomocí svalové reakce, ze změny svalového napětí, je odpověď mozku zřejmá. Negativní emociální náboj sval oslabuje, pozitivní zpevňuje. K testování lze využít celkem pět svalových oblastí na končetinách a zádech. Pokládáním speciálně volených otázek dochází k určení problému a pomocí barometru chování se problém lokalizuje. Poté kineziolog posouvá klienta v čase, až se narazí na příčinu problému. Vytestováním se vyhledá tabulka, podle které se potom provádí odblokování.

Kineziologie – metoda One brain (metoda Jednotného mozku) pomáhá odstranit nepříznivé stavy, které vedou k nerovnováze v organismu a tím následně k onemocnění. Odstraněním nepříznivých stavů se nastartuje harmonizace na všech úrovních – na úrovni těla, podvědomí a vědomí. Použití kineziologie je zcela individuální, záleží na problému a také na tom, jak je hluboko. Někomu postačí jedna návštěva a je zcela zdráv, na některé komplikovanější případy jedno sezení nepostačuje a je potřeba i vícero odblokování, protože se otevřou další skryté skutečnosti.

S pomocí kineziologie lze úspěšně léčit:
– bolesti hlavy
– svalové bolesti
– únavu
– oslabení imunitního systému apod.
Je velmi oblíbená mezi učiteli a rodiči dětí v mladším školním věku, které trápí problémy dyslexie, dysgrafie, hyperaktivity apod.

Komentáře