RECEPTY PRO POKOŽKU

Velmi tradiční způsob jak uspokojit tuto touhu jsou lázeňské procedury, jimž holdovaly všechny vyspělé civilizace. Ačkoliv však většina z nás nemá k dispozici soukromé lázně, můžeme to ve většině případů kompenzovat ve vlastní koupelně.

Jak na to:
pokud jste ještě nevyhodili vanu, tak jí napusťte vodou o teplotě, která vám vyhovuje, maximálně však 40 stupňů. Vezměte Aromed s muškátovou šalvějí, eukalyptem a kozlíkem, rozpusťte jednu až dvě lžíce v napuštěné vodě a šup tam. Med je vynikající fixativ vůně, a ta se proto bude uvolňovat velmi pomalu. Přírodní cukry a enzymy v medu jsou pro vaši pokožku jedinečným balzámem. Tato koupel je velmi uklidňující s výrazným efektem proti stárnutí pokožky a celulitidě.
Velmi vhodné je koupel ještě obohatit koupelovým olejem uklidňujícím nebo regeneračním. Rozhodně se vyhýbejte přípravkům s pěnivou přísadou, syntetickými minerálními oleji, nebo neurčitého zaměření jako je třeba levandulový olej, meduňkový apod.
No a po takové lázni už běžte rovnou do postele a neutírejte se. Uvidíte, že to bude opravdová rozkoš. A pokud vás ještě někdo natře tělovým olejem uklidňujícím nebo afrodiziakálním….

Medový hojivý krém na tvář

Použijí se 3 polévkové lžíce medu, 1 lžíce běleného včelího vosku ( příp. vosku z panenského plástu nebo lanolínu z lékárny ), 1 lžíce citrónové šťávy, 2 lžíce pleťové vody a 1/2 kávové lžičky olivového oleje.
Vosk ( lanolín ) se ztekutí ve skleněné nádobce v horké vodě ( na vodní lázni ), přidá se med, citrónová šťáva a vše se dobře promíchá lžičkou z plastu. Nádobka se opět vloží do teplé vody, přidají se další přísady kromě pleťové vody a promísí se. Nakonec se po vyjmutí z lázně přidá pleťová voda a míchá se až do vychladnutí.
Je vhodný na pleť každého druhu a zejména k vyhlazování vrásek kolem očí.

Medový Kleopatřin balzám – maska

Použije se 1 kávová lžička medu, 1 lžíce plnotučného mléka, bílek z 1 vajíčka.
Přísady se dobře vyšlehají a nanáší na očištěnou tvář, kde se nechají působit asi 30 minut – po zaschnutí a zkřehnutí masky. Smyje se vlažnou vodou a oplachuje postupně chladnější vodou.

Medová tvarohová maska

Použijí se 2 kávové lžičky medu, 150 g čerstvého tvarohu a 1 žloutek.
Suroviny se vyšlehají do pěny a směs se natře na tvář. Nechá se působit 20 minut, smyje se vlažnou vodou a na očištěnou pleť se pak přikládají asi po 5 minut stále chladnější obklady.

Medový jogurtový zábal

Použije se 1 kávová lžička medu, 2 polévkové lžíce hustého čistého jogurtu, 1 žloutek, 1 lžíce mletých ovesných vloček ( lze rozmělnit za sucha v mixeru ).
Dobře promísené složky naneseme na tvář a necháme působit 15 minut. Smyjeme a dále ošetříme výše uvedeným způsobem.
Tento zábal občerstvuje, vyživuje, vyhlazuje a regeneruje pleť.

Medový mléčný zábal

Použije se 1 kávová lžička  medu, 15 g droždí a 3 polévkové lžíce hustého kysaného mléka.
Droždí se rozdrobí, smíchá s kysaným mlékem a medem na natíratelnou jemnou pastu, která se nanese na tvář. Zábal se nechá působit 15 minut. Odstraní se teplou vodou a tvář se ošetří obklady, na které se používá stále chladnější voda.
Je vhodný zejména na tvář s vyrážkami v době puberty.

Medová koupel

Jednu až dvě lžíce bio Aromedu rozpustíte v lázni a dopřejete si 30 min pohody. Vaše pokožka "sní" všechen med a náramně zkrásní, přitom budete dýchat esenciální oleje v medu dobře vázané, takže se budou uvolňovat velmi pomalu.

Nakoupit můžete na webu: www.aromedica.cz

Komentáře