STANOVISKO KLASICKÉHO LÉKAŘSTVÍ

    K jejímu ustanovení jsou obvykle nutné znalosti psychiatra, specialisty na dušení choroby a případně i psychologa ( zabývajícího se lidskou myslí a chováním ).

    Součástí psychiatrické léčby je psychoterapie nebo léčba pomocí léků, eventuálně obojí. Po jistou dobu se na neurózy a lehčí duševní poruchy hojně předepisovaly uklidňující prostředky a tabletky na spaní, pro nebezpečí závislosti dnes jejich obliba klesá. Existují však nenávyková antidepresiva, např.amitritylin a imipramin., které mohou při léčbě deprese pomoci. Také např. Prozac, Seropam, Deprex apod.

   Pacient trpící shizofrenní nebo maniodepresivní poruchou potřebuje pomoc zkušeného psychiatra, někdy i hospitalizaci. Pokud nemoc potencionálně ohrožuje pacientův život nebo život někoho dalšího, je nutné umístit takového pacienta v nemocnici i proti jeho vůli. Léčba antipsychotickými léky , např. chlorpromazinem, haloperidolem nebo lihtiem, umožní nemocnému žít celkem normálně, ale lékařské kontroly i léčení mohou být i nadále nutné.

Iva Hédlová podle Reader´s Digest

Komentáře

Mohlo by Vás zaujmout