VNITŘNÍ DÍTĚ

Pro ty, kdo nemá s tím zkušenosti. Práce se vnitřní dětí je hluboké a intenzivní. Před meditace říká že „Prosím, mi ukazuje vnitřní dětí, děkuju Ti velice“, při meditaci může objevit dětské emoce nebo vidět před očima dětí. Zkusit vnímat a vybavit svůj pocit a děje v dětství. Navazovat kontakt se vnitřní dítě. Může mít takové emoce (pláče, zlobí, žárli, chechtá …) tak má dělat teď aby nejvíce uvolnilo emoce.

Pokud nepodaří, nezoufat. Tak klidně odložit někdy jinde zase meditovat… tak samo přijde.

Pokud má aspoň nějaké fotky z dětství, stačí koukat sám sebe na fotky, vcítit do sebe a rozpomínat dál… 🙂

Pro ty, kdo už již vzpomene jak vybavuje svůj pocit a svůj děje, může dozvědět kolik bylo let. Určitě už uvědomí že to je vnitřní dítě. Tak může prohlížet revize co dělali v dětství.

Všímat na to jaký pocit a jaké emoce… Může podívat co dělal… byl smutný kvůli sestru že sestra nenáviděla. Nebo měl pocit „blaženosti“, cítil bez starosti, … apod.

Většinou dospělé lidé nevědomě zbavili dětské emoce a zapomněli na dětskou traumatu aniž ještě neuvědomili proč příčinu takové dětské emoce.
Dětské emoce a dospělé emoce jsou rozdíly… Neprobuzené dospělé lidé vidí na své takové dětské emoce že je blbé a slabé. Myslí že je teď už silné emoce. Je velký omyl !!! Proto nezajímali a zapomněli na dětské emoce. Časem z toho může objevit nějaké nemoci nebo nějaké psychické problémy.

Je potřeba uvědomit proč příčiny takové emoce. Pokud v dětství prožil ve strach rodiče ubili. Soustředěně pracovat na to a odpustit své rodiče a nakonec rozpustit problémy pryč.

Nebo v dětství ublížil někomu, z toho může stydět a může mít špatné svědomí. Podle mě kdo dělá chybu – to není ostuda – to je z toho ponaučení pro obě. 🙂

Když potkává osobně často s druhým, které stěžuje a myslí pořád že v dětství ublížili, tak raději může opatrně říct cokoliv nebo „odpust mi to, co stálo…“ Když druhý člověk nestěžuje na minulosti, klidně mluví cokoliv, určitě mají rádi. Když nepotkává, tak stačí v duchu říct omlouvat. Soustředěně pracovat na to. Až obě ulevit a nestydět a pak uvědomit co má správného udělat.

Pokud cítit z dětství mnoho krásně, tak má teď poslouchat a sledovat svůj pocit, z toho může se naučit. Když duše vnitřního dítě něco mluví, tak poslouchá co říct. Stoji za to… 🙂

Schválně tomu nebudu měnit slovosled a pravopis, přijde mi, že to psal nějaký cizinec…..

Komentáře