Nejsou nutné žádné injekce ani uspání pacienta.

„Jakýkoli zákrok, kde se lze vyhnout hospitalizaci, je pro pacienty impulzem k mobilizaci vlastních sil, umožní okamžitý návrat pacienta do domácího prostředí a zároveň přináší úspory v systému zdravotní péče“, přibližuje výhody ambulantní péče výkonný ředitel očních klinik Lexum Petr Kocian. „Jen za minulý rok jsme operovali 6300 operací šedého zákalu a 3500 laserových operací, vše ambulantně“, dodává Petr Kocian.

Vlastní laserový zákrok trvá cca sedm minut, u šedého zákalu trvá zákrok deset až třicet minut. „Ambulantní provedení zákroků je možné díky nejmodernější technice, která dovoluje provést zákrok rychle a bezpečně. Za posledních pět let jsme do nových přístrojů investovali sto milionů korun. Kromě investic je samozřejmě důležité získávání a zvyšování odbornosti personálu, to vše pak umožňuje dávat pacientovi kvalitní ambulantní péči“, dodává výkonný ředitel Očních klinik Lexum.

Stále více pacientů ročně si nechává odstranit dioptrie tzv. refrakčními zákroky – nejen laserovými, ale také nitroočními za použití speciálních nitroočních čoček – ICL, Iris Claw. Petr Kocian předpokládá i nadále zvyšování zájmu pacientů o oční operace: „V loňském roce jsme provedli na klinikách Lexum více než 3500 laserových operací, jejichž cílem je odstranění závislosti na brýlích a kontaktních čočkách. Od roku 1993, kdy byla naše klinika založena, musím konstatovat trvalý růst počtu provedených zákroků.“

Kromě operací šedého zákalu a laserových očních operací se v Lexum specializují na operace sítnice a sklivce, zelného zákalu a transplantaci rohovky. Tyto zákroky patří mezi nejnáročnější oční operce.

Oční klinika Lexum je největší oční pracoviště v České republice. Byla založena v roce 1993 lékaři II. oční kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a I. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Specializuje se na korekce všech refrakčních vad oka. Je vybavena nejmodernější dostupnou technikou v oboru a lékařský tým tvoří mezinárodně uznávaní odborníci v oboru očního lékařství. Je uznávaným mezinárodním školícím centrem a je také pravidelně navštěvována zahraničními oftalmology. Klade důraz na informovanost a spolupráci s pacienty. Pracoviště Oční kliniky Lexum má svá refrakční centra v Praze, Ostravě, Hradci Králové a Mariánských Lázních.

Oční klinika Cornea Lexum je sesterským pracovištěm Oční kliniky Lexum. Specializuje se na ambulantní oční chirurgii {šedého zákalu (katarakta), zeleného zákalu (glaukom) a operace sítnice a sklivce}. Zákroky jsou prováděny ambulantně s pomocí nejmodernější techniky bez jinde obvyklých čekacích lhůt. Při zákroku používá klinika téměř výhradně akrylátové tzv. měkké čočky, které jsou poskytovány bez doplatku a jsou v jiných zařízeních považovány za nadstandard. Pro pacienta tak dochází k úspoře tři a více tisíc Kč za operaci jednoho oka. Zdarma je rovněž špičkový viscoelastický materiál a je pro pacienta úsporou od 1500 Kč výše. Pracoviště oční kliniky Cornea Lexum má dvě kataraktová centra a to v Praze a Ostravě. Péče je hrazena smluvními zdravotními pojišťovnami.

Komentáře