Přístroj BODYSTAT se v mnoha parametrech liší od jednoduchých domácích analyzátorů složení těla a nebo nášlapných vah. Používají se kvalitní elektrody a musí být dodržována stále stejná metodika vyšetření. Data jsou zpracována unikátním softwarem.

Nedílnou součástí práce s BODYSTATEM je také interpretace výsledků proškoleným odborníkem. BODYSTAT je v rukou zkušeného dietologa užitečná pomůcka, která umožňuje opravdu bezpečné a účinné hubnutí. Přístroj pomáhá při sestavení individuálního jídelníčku. Pomůže také zvolit stupeň a dávky pohybové aktivity.

Pomocí BODYSTATU je možno nejen stanovit momentální situaci, ale také sledovat v čase přehledně průběh hubnutí. Kdy např. BODYSTAT pomůže? Odhalí, když místo tuků ztrácíte svaly, což bývá často u lidí, kteří drží hladovky a nemají při hubnutí dostatek pohybu. Tato chybná „taktika“ vyvolá známý jo-jo efekt. Jiným příkladem může být situace, kdy na začátku hubnutí při správném pitném i pohybovém režimu zvětšíte procento celkové tělesné vody a svaloviny na úkor tuku. Váha ukazuje stále stejnou hmotnost, ale vše je v nejlepším pořádku, protože jste ve skutečnosti zhubli 4 kg čistého tuku. Díky cvičení jste totiž přibrali o 2 kg svaloviny a díky správnému pitnému režimu jste doplnili chybějící tekutiny. Jen tak dál. A co když se po 3 měsících úspěšného hubnutí přestanete hýbat a začnete se zase přejídat ? Nabíráte tuky, ztrácíte svaly a váha nic neodhalí – na rozdíl od BODYSTATU.

Pokud se budete někde objednávat na BODYSTAT, je důležité vědět, že vyšetření se nemá provádět u osob s kardiostimulátorem a u těhotných žen. Nenatírejte si ruce mastným krémem, ať nemáte zkreslené výsledky. Je lepší přijít nalačno, nebo alespoň 3 hodiny po jídle. Také je dobré několik dní před vyšetřením dodržovat pitný režim. Při opakovaných měřeních je vhodné zachovávat přibližně stejné podmínky, aby byly případné rozdíly naměřených hodnot opravdu důsledkem změněné stavby těla a ne změněných podmínek měření.

Takže nezbývá než zvolat – vzhůru na BODYSTAT, ať víme, jak jsme na tom.

Autor: MUDr. Filip Hudeček, NUTRIVIA dietologická poradna

Více informací najdete na www.nutrivia.cz

NUTRIVIA s.r.o.
Bratří Čapků 14
602 00 Brno
tel. 543 215 333


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015