játra

Nemoci jater

Nemoci jater mohou postihnout z různých důvodů každého z nás. To se týká i lidí postižených potravinovou alergií nebo potravinovou intolerancí. Našeho syna postihl zánět po prodělání planých neštovic. Nemoci jater mohou být různé od zánětu jater (hepatitida neboli žloutenka), přes nemoc alkoholiků (cirhóza) až po různá další postižení a nemoci jater. Každé postižení jater vyžaduje jiné léčení a také jinou dietu po prodělání akutního onemocnění orgánu.

Členění knihy Nemoci jater

Kniha je rozdělena na tyto hlavní kapitoly: Základní informace pro nemocné (Choroby jater v otázkách a odpovědích, Základní složky potravy a jejich význam, Úloha jater v trávení a látkové výměně, Poruchy trávení při nemocech jater), Jaterní diety (Výběr potravin pro jaterní diety, Základní jaterní dieta, Neslaná jaterní dieta, jaterní dieta s omezením bílkovin), Jídelní lístky a receptury pokrmů (polévky, masa, bezmasé pokrmy, přílohy, saláty, pomazánky).

Závěr Choroby jater, dieta a rady lékaře

Kniha Choroby jater, dieta a rady lékaře Vám pomůže v orientaci v termínech při onemocnění jater, poradí jakou držet dietu při jednotlivých onemocněních jater. Dále Vám ukáže i možnosti kvalitního stravování v rámci omezení způsobené hepatitidou (zánětem jater), nabídne mnoho receptů i doporučení ke složení stravy.

Choroby jater, dieta a rady lékaře – informace o knize

Kniha: Choroby jater, dieta a rady lékaře Autoři: MUDr. Karel Filip, CSc., Olga Mengerová Vydavatel: Nakladatelství Pavla Momčilová,, Praha Rok vydání knihy: 2000 Počet stran: 125 ISBN: 80-85936-22-4 Cena: 109,- Kč

Autor článku: Petr

Komentáře