Pokud chcete darovat krevní plazmu, využijte bezpříspěvkové darování. Proč? Oproti klasickému darování, za které získáte jednorázovou finanční úhradu, vás čeká více výhod. Přečtěte si o nich v našem článku.

Proč zrovna bezpříspěvkově?

Možná si říkáte, že získat jednorázovou finanční úhradu ihned po odběru krevní plazmy je lepší varianta. Slyšeli jste ale už o té bezpříspěvkové? Sice nedostanete 700 korun za každý úspěšný odběr, ale nasbíráte si více výhod. Největším benefitem je bezpochyby možnost odpočtu 3 000 korun ze základu daně z příjmu. A to po každém úspěšném odběru! V ročním součtu takto můžete odečíst až 15 % ze základu daně! Darování krevní plazmy zachrání životy, a vy si ještě polepšíte při daňovém přiznání. A karmě. No neberte to.

Jaké jsou výhody? 

Samozřejmě je na vás, zda si vyberete bezpříspěvkové dárcovství. Ale pokud se pro něj přece jen rozhodnete, kromě odpočtu ze základu daně z příjmu můžete ještě finančně podpořit neziskové organizace. Vy si vyberete neziskovku a Europlasma zašle organizaci částku ve stejné výši jako je platná hodnota současné paušální finanční náhrady pro dárce krevní plazmy. Pomáháte vlastně dvakrát. Svou krevní plazmou i finanční částkou. Mimo jiné jste také díky bezpříspěvkovému dárcovství zařazeni do programu na oceňování dárců Českým červeným křížem. 

Jak se stanete dárcem? 

Ze všeho nejdříve si vyberte místo, kde vaši krevní plazmu odeberou. Můžete využít například pobočky Europlasmy na Chodově či Černém Mostě. Pobočky jsou moderně vybavené a postarají se o vás vysoce kvalifikovaní pracovníci. A pokud se odběru trošku bojíte, můžete využít pro odreagování televizi nebo Wi-Fi připojení. Malá svačinka po odběru je samozřejmostí. Před samotným odběrem sdělte prosím pracovníkům, že jste se rozhodli darovat bezúplatně. Jak už jsme zmínili výše, získáváte tak možnost odečíst si za každý úspěšný odběr 3 000 korun ze základu daně. Také máte jako bezpříspěvkový dárce nárok na celý den placeného volna ze zákona.

Partnerské neziskové organizace

Zajímá vás, které neziskové organizaci můžete díky bezpříspěvkového dárcovství podpořit? Mezi partnerské organizace Europlasmy patří: Nadační fond Šance onkoláčkům, Nadace policistů a hasičů a Pes nejvěrnější přítel. Čím se jednotlivé organizace konkrétně zabývají si můžete přečíst zde.