Bavte se online, ale nezapomínejte pečovat o své zdraví! Držet se v dobré fyzické a psychické kondici je důležité! Po dlouhém sezení vás mohou bolet záda a klouby, budete unavení. Zatočte s tím!

Doba je rychlá a plná lákadel, kterým se nedá odolat. Proč si něco upírat, když máme nespočet možností. Díky internetu si můžete vybírat z tisíců her, sledovat filmy a seriály podle svého gusta v době, která vám vyhovuje. Hodiny a hodiny můžete sedět u počítače, nebo mobilu a tabletu a nestane se vám, že byste se nudil. Ale právě v dnešní době, kdy si z pohodlí svého domova můžete zahrát i nejrůznější hazardní hry, je nutné o to více dbát na své fyzické zdraví.

Protáhněte tělo, sportuje…

Abyste se udržovali fit a ve formě, stačí opravdu málo. Snažte se trochu hýbat. Stačí si hlídat počet ujitých kroků za den – s tím vám mohou pomoci aplikace mobilních telefonů, nebo chytré hodinky či fitness náramky. Podobná zařízení vás také upozorní, když se dlouho nehýbete. Protáhnete zatuhlá záda, trochu se projdete. Do mobilního telefonu si také můžete stáhnout aplikaci, která supluje osobního trenéra – naplánuje vám lehký trénink v domácím prostředí, který vás bude udržovat ve formě. Když se rozhodnete přidat další „level“, začněte něčím jednodušším jako je jóga. Doporučit lze i plavání, chůzi, či běh. To už záleží na preferencích každého. Na své zdraví byste však neměli zapomínat. Platí to i pro jídelníček. Diety nejsou nutné, ale pestrá vyvážená strava rozhodně neuškodí.

Posilovna není nutná

Nemusíte rovnou chodit do posilovny a vykonávat silová cvičení, při kterých dochází k velkému výdeji energie. To pak nastává opačný problém. Při vykonávání práce o své zdraví musí pečovat i MMA bojovníci, kteří mají ale opačný problém. Svá těla totiž často přetěžují, a tak musí dbát na svou regeneraci. To už se musí počítat se speciální životosprávou, dohledem odborníků jako jsou trenéři, fyzioterapeuti a další… Jestliže hodně času trávíte u online zábavy, vyčleňte si čas na sebe a věnujte se svému zdraví, tak aby to pro vás bylo příjemné a motivující. Nenuťte se do činností, u kterých nevydržíte. Cvičení je potřeba pravidelně opakovat.

Po práci je čas na legraci

Po cvičení byste také měli věnovat odpovídající čas regeneraci. Platí to jak pro cvičení jógy, běh, tak třeba jízdu na kole. Tělo by mělo odpočívat, měli byste mu dopřát dostatek vhodných tekutin doplněných o důležité minerály. Ideální je se uvelebit a nechat odpočinout nejen svaly, ale i hlavu. Když už máte své tréninkové plány splněné, tak se třeba můžete odreagovat u hraní online automatů ve Fortuně. To je fyzicky velice nenáročné, pročistíte si přitom mysl a můžete se pak vrhnout na další náročné úkoly.

18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Komentáře