Každému jedinci se kůže po 28 dnech obnovuje. Jakmile se jedná o lupenku, kůže se obnovuje sedmkrát rychleji. Existuje mnoho druhů lupenky. Od tzv.ložiskové, která zasahuje lokty, kolena nebo okolí genitálu až po psoritickou artritidu. Nemocný má postiženou nejen kůži, ale i klouby na rukou, nohou nebo i páteř. Klouby jsou oteklé, citlivé a bolestivé.

Každá léčba postupuje podle typu lupenky, je tzv. ušitá na míru dotyčné osobě. Používá se dehet, kortikoidy, vitamíny, hlavně A a další. Taky je velice vhodné sluneční záření-UVA i UVB někdy v kombinaci s laserem.

Při hodně těžkém průběhu se mohou ještě přidat biologická léčiva. Podle udávaných pramenů stojí jedna měsíční dávka až 30 000,-Kč.

Toto onemocnění je pro nemocného velkou zkouškou psychiky. Protože se i dnes setkáte s tím, že se od člověka, který má lupenku, ostatní jaksi poodstupují.

Asi aby nechytili nějakého bacila??????

Takže pokud už lupenku máte, je velice vhodné si kůži hodně promazávat, do 3 minut po sprchování a nejméně 3 minuty mast vmasírovávat. Také je velice vhodná koupel v oleji. Nekouřit, dodržovat životosprávu, jíst hodně ovoce i zeleniny. Vyhnout se stresovým situacím, cvičit, vhodná je jóga, relaxační cvičení. A přestože je pro psoriatika sluneční záření přínosem, opatrně s tím. Nic se nemá přehánět, hlavně ne spálení od slunce. Mohlo by totiž dojít k rakovinnému bujení v kůži.

Avšak ne každá vyrážka musí být lupenka. Může jít o pásový opar, normální opar. Je proto vždy vhodné toto konzultovat s kožním lékařem, který pak zadá vhodnou léčbu.

I psoriatici mají svůj den: 29.října je Světový den psoriázy.

Rada a dlouholetá zkušenost Studia Hedis:

Máme vyzkoušenou skvělou kombinaci na eliminaci až úplnou ztrátu lupénky. Je to: pít aloe vera gel v dávce 0,5 dcl ráno nalačno a 0,5 dcl večer těsně před spaním a mnohokrát denně mazat tenkou vrstvou krémem Aloe Moisturizing. Vynikající výsledky – opravdu.

Objednat si tyto přípravky můžete na našem emailu: zdravi@studiohedis.cz

Komentáře