Narození miminka je velmi pozitivní událost. Spolu s tím se ale mohou objevit i různé starosti, které se týkají hlavně zdraví. Nutno říci, že velkým problémem může být takzvaná intolerance laktózy. Že nejde o nic výjimečného, to dokládají statistiky. Ty ukazují, že se může týkat až celé jedné čtvrtiny batolat.

Jak se problém projevuje?

Projevy mohou být různé. Pokud se máme podívat na jeden z hlavních, tak zcela určitě mluvíme o tom, že se objevují bolesti bříška. Ty sice mohou souviset i s řadou jiných věcí, ale často se týkají i tohoto problému. Proto je na místě hledět také na doprovodné projevy, mezi které se řadí třeba:

  • Průjmy
  • Křeče
  • Větší plynatost

Proč se tato zdravotní komplikace objevuje?

Důvod je celkem jasný. Dětský organismus ještě není tak dokonalý a tak nedokáže dokonale trávit všechny složky potravy. Konkrétně je to právě laktóza která je přirozenou součástí mléka a logicky i všech mléčných produktů. Když si dětský organismus s touto látkou nedokáže poradit, je daný stav označován jako intolerance laktózy. Kladem ve většině případů bývá to že jde o stav krátkodobý a časem tak dané problémy odezní jelikož dětský organismus už je plně vyvinutý. Jsou však i případy, kdy tento problém přetrvá až do dospělost. Ty však bývají spíše výjimečné, než běžné.

Jak vše řešit?

Nabízí se jedno radikální řešení, které je spojeno s tím, že se ze stravy vyřadí vše, co laktózu obsahuje. To je však celkem radiální krok. My proto doporučíme cestu mnohem jednodušší a také cestu lepší. Je založena na tom, že se do jídla přidává speciální enzym s názvem laktáza. A právě ten se dokáže postarat o to, co dětské tělíčko ještě neumí. Díky tomu není nutné stravu ano upravovat, ani ji není nutné nijak výrazně měnit. Enzym je vhodné do jídla přidávat až do doby, než s dětským organismem bude opět vše v pořádku.

 

Komentáře