Jako rodiče byste měli dbát na to, aby vaše děti měly vše, co potřebují. To platí také o výbavě do školy. Jejím základem je školní batoh. Jak tuto pomůcku vybrat, aby děti byly spokojené a neničily si zdraví?

Pozor na zádovou část a popruhy

Ať už jde o školní batohy pro 2. stupeň, nebo se vybírá třeba školní aktovka pro prvňáčka, je vždy nutné se zaměřit na tvar a materiály, z nichž je pomůcka vyrobená. Soustřeďte se především na zádovou část, právě ta totiž nejvíce ovlivňuje komfort při nošení. Školní batohy musí mít zadní část patřičně zpevněnou, aby nedocházelo k přílišnému prohýbání, děti by pak mohly do zad tlačit učebnice a další předměty, které v batozích nosí.

Nejlepší je, pokud si děti nový studentský batoh mohou ještě před nákupem vyzkoušet. Kupujete-li školní batohy přes internet, pak je alespoň dobré volit osvědčené prodejce a značky. V tuzemsku nabízí kvalitní školní a studentské batohy pro všechny věkové kategorie dětí česká firma Stil. Díky spolupráci s lékaři a odborníky garantuje nezávadnost svých produktů, na každý školní a studentský batoh má potřebné certifikáty, které jsou v Česku pro prodej těchto potřeb nezbytné.

Při výběru školního batohu nezapomeňte zkontrolovat jeho popruhy. Nesmí tlačit. Obvykle tato nepříjemná situace nastává, jsou-li příliš úzké a málo vypolstrované. Snadno pak způsobují otlačeniny, v horším případě při větší zátěži i lehké řezné rány, což je zcela nepřípustné.

Svoji roli hraje i rozmanitý vnitřek batohu

U školního batohu či aktovky je vhodná členitost. Čím více přihrádek a kapes, tím lépe. Dítě pak má ve všech věcech pořádek a přehled, dobře se oddělí učebnice od svačiny a dalších předmětů, které se v batohu přenášejí.

Firma Stil dodává školní batohy a aktovky nejen samostatně, ale také v setech, kdy spolu s nimi získáte i další pomůcky, jako jsou boxy na svačinu, penál apod.

Komentáře