Celulitida, nebo chcete-li „pomerančová kůže“, se nás týká. Týká se zřejmě každé jedné ženy a každá s ní bojujeme. V důsledku nezdravého životního stylu mohou mít celulitidu dokonce i adolescenti. Jak se vyhnout celulitidě vám prozradíme v dnešním článku.

Součástí mnoha drahých kosmetických přípravků na celulitidu jsou esenciální oleje.Jsou účinné v boji proti pomerančové kůži, pomáhají rozkládat podkožní vrstvu tuku, aniž by to nějakým způsobem poškodilo naše zdraví. Oleje, které jsou citrusové, jsou jednoznačně číslo jedna na trhu v boji proti celulitidě.

Esenciální olej z pomeranče

Tento olej zlepšuje krevní oběha celkově tedy prokrvení pokožky, obohacuje pokožku o vitamín C, který pomáhá při výměně látek a vlhkosti. Výsledky jsou viditelné již po pár týdnech používání. Olej je třeba každý den, klidně i vícekrát denně vmasírovat na postižená místa. Je vhodný pro všechny typy pleti, tonizuje a také hydratuje vaši pokožku.

Oleje, které obsahují silice grapefruitu, jsou vhodné zejména pro mastnou pleť. Dámy s mastnou pletí mají často pocit, že si oleje nemohou na pokožku aplikovat, protože bude ještě mastnější. Opak je, ale pravdou. Pokud mastnou pleť neustále vysušujete přípravky, které obsahují alkohol, pleť se mastí ještě více.

Proto jsou i pro mastnější pleť vhodné oleje, jen je třeba vědět, jaké jsou vhodné, aby nedošlo k ucpávání pórů.

Oleje se silicemi grapefruitu stahují póry, vyhlazují nedokonalosti a nerovnosti na pokožce a pleť po nich vypadá atraktivnější a svěží.

Použití těchto olejů je velmi jednoduché. Stačí přidat pár kapek do koupele, oblíbeného tělového mléka, nebo je můžete nanášet i samotné. Při aplikaci je také velmi důležitá důkladná masáž. Postižená místa jako stehna a hýždě masírujte pomocí speciálních masážních houbiček.

Můžete si také připravit anticelulitidní přípravek. Stačí, když smícháte pár kapek oleje a 1 lžíci zakysané smetany. Po masáži stačí pokožku pořádně umýt. Efekt bude úžasný i když místo smetany použijete olivový olej s pár kapkami esenciálního oleje. Masáž by měla trvat více než 10 minut a měla by být opravdu precizní.

Dávejte pozor!

Všechny citrusové silice a oleje způsobují, že kůže je citlivější na sluneční záření. Proto se snažte vyhnout jejich aplikaci předtím, než jdete na pláž, do solária, na dlouhou procházku, nebo kamkoli na slunce.

Velkou výhodou je, že esenciální oleje nejsou velmi drahou záležitostí. Zakoupíte v lékárně, případně ve speciálních malých obchůdcích, které prodávají výlučně olejíčky a různé čaje.

Teď už vám stačí jen trochu trpělivosti a výsledky se dostaví za pár týdnů a u některých dokonce za pár dní. Nezapomeňte se také o tyto skvělé rady podělit se svými přítelkyněmi. Jak bojujete s celulitidou vy?


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015