Ketóza je stav, kterého lze dosáhnout při stravovacím plánu s nízkým obsahem sacharidů. Může pomoci při léčbě neurologických stavů, jako je epilepsie, a podporuje zdravé hubnutí.

Pokud vás zajímá ketogenní strava, pravděpodobně vás zajímá také ketóza.

Ketogenní strava se běžně označuje jako keto dieta. Mnoho lidí má úspěch při používání tohoto stravovacího plánu s nízkým obsahem karbohydrátů, který jim pomáhá zhubnout nadbytečné kilogramy a udržet si zdravou váhu.

Ketóza – známá také jako nutriční ketóza nebo dietní ketóza – je v zásadě biologický proces, který umožňuje ketogenní stravě účinněji spalovat tuky a dosáhnout zdravého hubnutí. Pokud chcete, aby keto dieta fungovala pro vás, může být užitečné plně porozumět tomu, co je ketóza a co to znamená pro tělo.

" Keto dieta – Proteinové grissini – KetoDiet.cz

Co je to vlastně ketóza?

Vaše tělo obvykle používá jako zdroj paliva sacharidy. Co se ale stane, když je příjem sacharidů omezen? Tehdy nastartuje proces zvaný ketóza. Ke ketóze dochází, když vaše tělo nemá dostatek sacharidů, aby dodalo energii potřebnou pro fungování. Místo spoléhání se na příjem sacharidů jako energie vaše tělo sáhne po tucích. Spaluje tedy tuk a používá jej k výrobě tak zvaných ketonů. Každý keton, který se generuje během tohoto procesu, slouží k tomu, aby vám poskytl energii, kterou vaše tělo potřebuje k fungování. Jakmile nastane produkce ketonu, říká se, že tělo je v ketóze. Jak jsme již zmínili, ke ketóze dochází během období omezení sacharidů.

Ketóza poskytuje alternativní zdroj energie, když jsou hladiny glukózy v těle nízké. Prostřednictvím nutriční ketózy je vaše tělo schopno získat energii potřebnou pro správné fungování, když je nízký nebo žádný příjem sacharidů.

Základním postupem je vypočítat si svůj BMI index. Dle výsledku svého BMI můžete snadno zjistit, s jakou nadváhou se chcete vypořádat. Jaký dietní plán je pro vás ten pravý a co budete muset omezit pro přechod do ketózy. Sestavením jídelníčku na míru od odborníků na výživu vám rádi pomohou v KetoDiet.

Keto dieta – Proteinové tyčinky cereální s fíky – KetoDiet.cz