Tato zázračná látka je považována za skutečnou zbraň proti stárnutí pleti, neboť je na sebe schopna vázat vodu a tím eliminuje vznik vrásek. V těle postupem věku množství kyseliny hyaluronové klesá, ovšem to neznamená, že se s mladistvou pletí musíte rozloučit.

O co se jedná?

Kyselina hyaluronová je polysacharidová molekula cukru, známá též pod pojmem hyaluron, přirozeně se vyskytující v našem těle. Jedná se o hydratační látku, která se nachází v mezibuněčné hmotě vyplňující prostor mezi buňkami. Dokáže vázat až 1000× více vody, než je váha jejích hydrofilních molekul. Tudíž dochází k rychlejší migraci buněk a díky tomu se tkáň obnovuje snadněji, je lépe zásobována kyslíkem a živinami. Jizvy se rychleji hojí, pleť není vysušená, nýbrž dostatečně hydratovaná, a tím pádem pružná a pevná.

Na které kosmetické výrobky vsadit?

Hyaluronové sérum obsahuje kombinaci kyseliny hyaluronové a 100% hovězího kolagenu. Tyto 2 velmi účinné složky dokáží proniknout do nejhlubších vrstev pokožky, kde ji zásobují cennou výživou. Výsledkem péče je eliminace suché pleti, stařeckých skvrn, vrásek a tmavých kruhů pod očima. Již po několikadenním používání hyaluronového séra bude patrné zlepšení stavu struktury pleti a první vyhlazení vrásek. Sérum, které je vhodné na všechny typy pleti, lze aplikovat jako denní či noční krém.

Nezapomeňte na vnitřní výživu

Kyselina hyaluronová tablety vám nabídne jedinečnou kombinaci této cenné látky ve spojení se zinkem a biotinem. Společné působení má vliv nejen na pevnější a pružnější pokožku, ale též na normální stav kloubů a kostí, dále potlačuje pálení žáhy, předchází potížím močových cest. Ideální je podávání tablet kombinovat s konzumací vhodných potravin, jimiž jsou hroznové víno, kořenová zelenina a ovoce s vysokým obsahem vitamínu C.