Nadýmání se obvykle projevuje po tom, co jste měli příliš mnoho jídla, nebo jste jedli něco těžkého a váš žaludek nebyl schopný jídlo strávit.

To je normální a obvykle to za den zmizí. Existují ale lidé, kteří se po celý čas cítí být nafouklí, a to znamená, že je něco špatně s vaším trávicím ústrojím.

Podle lékařů je nadýmaní výsledkem zachycených plynů v žaludku, což má hodně společného s tím, jak jíte a co jíte. Nejhorší na tom celé je, že  břicho potom vypadá, jako kdybyste přibrali několik kilo navíc. Ve skutečnosti může k nadýmání dojít z několika důvodů. Zde jsou hlavní důvody, proč vaše břicho vypadá jako kdybyste přibrali několik kilo.

1. Dehydratace

Pokud chcete, aby baše tělo fungovalo správně, musíte se ujistit, že je správně hydratováno. Pokud jste dehydratovaní, může to způsobit řadu zdravotních problémů, a to včetně nadýmání. Doporučené denní množství vody je 6-8 sklenic. Začněte pít více vody a tento stav by se měl o hodně zlepšit.

2. Příliš mnoho sacharidů ve vaší stravě

Nadměrná konzumace sacharidů může přispět k nafouknutí vašeho břicha. Zvažte konzumaci potravin s nízkým obsahem uhlovodíků a odřízněte příjem cukru a alkohol. Jezte více ovoce a zeleniny.

3. Zácpa

Zácpa je spíše nepříjemný pocit a naznačuje to, že potřebujete více jídla, které bude bohaté na vlákninu. Plyny, které zůstávají uvězněny ve vašem těle za hmotou,
která by měla z vašeho těla odejít, pak budou lépe odcházet z těla. Začněte zvyšovat množství vlákniny ve vaší stravě a postupně se tak zbavíte vašeho problému.

4. Příliš rychle jíte

Pokud jste jedním z těch lidí, kteří opravdu rychle jí, měli byste se nad tím zamyslet. Začněte jíst a pít pomaluji a bude to o hodně efektivnější. Pokud nebudete dostatečně
žvýkat, nastanou pak právě tyto problémy.

5. Stres

Věřte tomu, nebo ne, ale stres může způsobit nadýmání. Když jste ve stresu, váš trávicí systém selhává. Vaše nadýmání může být způsobeno právě i stresem. Zkuste se tak osvobodit od negativních věcí a emocí.

Často po těžkém jídle cítíte nadýmání a pálení žáhy? Tento přírodní lék může pomoci:

1 lžíce gelu Aloe vera
1 okurka
1/2 sklenice vody
1 citrón
petrželka

Postup:

Příprava je opravdu jednoduchá. Veškeré ingredience dejte do mixéru a rozmixujte. Vše potom vypijte a pokračujte s tímto nápojem tak dlouho,
pokud sami nebudete cítit, že vaše nadýmání není pryč.