Dieta vychází z oblíbené středomořské kuchyně a skládá se především z ryb, které by se měly objevit na talíři čtyřikrát týdně, červeného vína v povoleném množství 1,5 dcl denně a denní dávky 400 gramů zeleniny povařené s česnekem, a ovoce. Nechybí v něm ani každodenní přísun deseti dekagramů čokolády, ovšem výhradně hořké. Navíc vědci doporučují pravidelnou denní konzumaci 68 gramů mandlí.

Celkový objem potravy si přitom může každý rozdělit podle vlastních představ. Buď zkombinovat všechny ingredience do jednoho pokrmu, nebo je v průběhu dne požívat jednotlivě. Jejich obstarání přitom nepředstavuje podle zjištění vědců ani tak velký nápor na kapsu. Týdně stojí přibližně 22 euro na osobu.

Dieta si neklade za cíl pouze uchování štíhlé postavy, ale především zdravého těla. Navíc je koncipována tak, aby na nejnižší možnou míru omezila nebezpečí vzniku srdečního infarktu. Kdo se řídí jejími zásadami, vyhne se hrozivému zvyšování krevního tlaku a předejde tak i možnostem dalších onemocnění srdce a oběhového systému. Riziko jejich vzniku klesá o plných 76 procent, přičemž délka života žen se může prodloužit až o pět let, u mužů je to dokonce o 6,6 roku.

Polymeal dieta zaručuje sice poněkud střídmější, nicméně aktivní život. A jak zdůraznili její tvůrci , ušetří lidského jedince budoucnosti naplněné léky a obavami z důsledků rozvíjejících se civilizačních chorob. (Plus)

Stanovisko Studia Hedis:
Celkem se nám to líbí, čokoládu bychom ale snížili denně na polovinu a mandle bychom asi nahradili vlašskými ořechy. Čokoláda by měla být opravdu pouze hořká a vysoce kvalitní. Dnes jsou na trhu čokolády vynikající kvality zn. Lindt (doufám, že si tu značku pamatuji dobře – mají různé procento obsahu kakaa.) Také bychom zařadili i zeleninu především v syrovém stavu a česnek by měl být také syrový. Pokud někomu vadí jeho „ vůně „, může použít Garlic Thyme.

KOUPIT V E-SHOPU.

Komentáře