Výhoda léčení prostřednictvím reiki spočívá v tom, že tato energie pomáhá nastartovat v těle pacienta ozdravný proces nejen na fyzické, ale i na duchovní úrovni. Energie reiki působí především na příčinu nemoci, kterou postupně odstraní – rozpustí.

Když je rozpuštěna příčina, vymizí samovolně i následek, tj. nemoc

Nelze očekávat, že někdo nedostane třeba chřipku. Duchovní příčina této nemoci je ve strachu z budoucnosti. Pokud tento strach máme, chřipku dostaneme, ale pomocí reiki nebude trvat třeba týden či deset dní, ale jenom dva dny.

Následky úrazů se také hojí rychle a efektivně. Nemoc i úraz jsou důležité pro pochopení příčin, jsou nutné pro to, abychom se zastavili a přemýšleli, co ve svém životě neděláme dobře.

S energií reiki však dojde k rychlejšímu pochopení příčin a tím i k rychlejšímu odeznění nemoci či zhojení úrazu. Velmi efektivní je použití energií reiki také u dětí či v těhotenství.

Energie reiki lze využít i pro vlastní duchovní růst a chrání i před tzv. energetickými upíry, protože i když si z nás někdo energii bere, jsme neustále doplňováni čistou energií kosmickou.

Pro běžné používání lze doporučit absolvování I. a II. stupně reiki. Se znalostmi takto osvojenými má žák nepřeberné možností použití, může různě metody kombinovat apod. podle svého citu a potřeby.

Reiki nenahrazuje klasickou medicínskou léčbu

Může ji však podporovat a urychlovat. Tato metoda je vhodná rovněž pro samoléčení, je však nutné navštívit základní kurz

– 1. stupeň Reiki
na kterém mistr Reiki člověku otevře energetická centra a on tak získá schopnost energii komukoli předávat. Tato schopnost zůstává člověku celý život.

Ve
– 2. stupeň Reiki
se terapeuti učí zesilovat a posílat energii i na dálku, emociální léčení a pracovat se symboly Reiki.

– 3. stupeň Reiki
(mistrovský) je zaměřen na osobní duchovní růst, hlubší znalosti Reiki a žák se stává mistrem. Poté může i on zasvěcovat ostatní do umění Reiki.

O Reiki prohlásila jedna  známá lékařka :

Reiki je dar lidstvu, aby se vyléčilo samo ze svých nemocí


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015