I když kolotoč (mobil) budete muset pomalu odstranit z dosahu dítěte, hrazdičky, o kterých jsme psali pro 3.-6. měsíc jsou stále výborným dárkem. A pokud se nějaká hračka zavěšená na brázdičce omrzí, vždy se dá nahradit nějakou jinou, i když tam původně nepatří. Některé děti hrazdičku možná později použijí jako oporu pro první krůčky.
Na řadu přicházejí také hračky, které se pohybují samy. Kluci dostanou pravděpodobně své první autíčko (taková, u kterých nebude vadit, když s nimi bude dítě mlátit o nábytek). Hodí se i nejrůznější panáčci a zvířátka, která se převáží zpátky, když se je pokusíte položit (a kromě toho krásně cinkají).
K pohybujícím se hračkám můžeme počítat i míčky, balónky a balónky. Sice bude chvíli trvat, než se s ním naučí házet a chytat ho, ale dají se s ním dělat i další legrační věci. První balónek bude lepší lehký látkový, který dítě lehce uchopí. Ten náš má v sobě rolničku, takže také vydává zvuk.
I pro půlroční dítě se hodí první kostky. Možná že se je podaří někdy náhodou postavit na sebe, ale zpočátku bude mnohem větší legrace bořit to, co postaví dospělí. Pozor na dřevěné kostky, takto malé dítě by na ně mohlo náhodou upadnout a zranit se. Když je přinesete v hezké krabici, bude je mít z čeho vysypávat. Jinak i kostky existují měkké – například vyplněné molitanem a ještě pískací – prostě několik hraček najednou.
Pokud chcete koupit něco jiného než hračku, pamatujte na to, že se většina dětí bude učit pít z hrníčku. Dnes existuje velký výběr – takové, které se nepřevrátí, cestovní atd. Hodit se může i malá termoska na čajíček (pozor na to, aby se do něj vlezla láhev, kterou maminka používá, lepší bude, když koupíte termosku i s lahví. O chladivých kroužcích na kousání už jsme mluvili.
Plyšáky a knížky snad ani nebudu opakovat – stále platí to stejné jako když bylo dítě menší.
Sdílet
Předchozí článekNespavost II.
Další článekPozdrav slunci

Komentáře