Zatracovat topení uhlím je zbytečné. Renomé mu zlepšují uhelné brikety. Jsou ekologické a vhodné i pro obsluhu pro starší lidi, pro které je manipulace s uhelnými briketami velice snadná.

Uhelné brikety nejsou jako uhlí

Neobsahují totiž prvek, který dělá topení uhlím problematickým – síru. Při výrobě uhelných briket dochází k jejich odsíření. Zbytkové množství síry v uhelných briketách je zcela minimální a neškodí životnímu prostředí. Takto kvalitními jsou brikety německých značek Rekord a Union (Heizprofi). Vyrábí se pomletím výběrového uhlí, jeho odsířením a odpařením zbytkové vody. Při lisování briket se nepoužívají žádná pojiva.

Topení bez práce

Příprava topiva na zimu je pracná záležitost a obvykle si z ní uženeme nějaký ten zdravotní problém. Namlouvat si, že jde o zdravý pohyb, je chybou. Ten hledejte jinde. Třeba na kole, při plavání v rybníce a v bazénu, nebo při cvičení jógy. Přípravu topiva na zimu nechte na jiné a kupte si palivo hotové. Uhelné brikety vás překvapí svojí praktičností.

Dokonalé balení

Uhelné brikety jsou skutečně dokonale připraveným palivem. Pro jeho skladování nepotřebujete žádný špinavý uhelný sklep. Postačí vám místo pro jejich suché skladování. Dodávají se v balení po 10 kg. Balí se do balíčků pomocí stahovacích plastových pásků, do plastové fólie, nebo do papírových pytlů. Takto zabalené umožňují snadnou manipulaci i pro lidi s menší sílou či hendikepem. Navíc jsou bezpracné, do domu si nenosíte nepořádek.

Konečně si užijete ničím nerušeným spánek

Uhelné brikety se díky dlouhému hoření hodí jako řešení pro noční topení. Už nebudete muset vstávat přikládat třeba v noci na chalupě. Do kamen stačí na noc přiložit dvě až čtyři uhelné brikety a ty udrží teplotu v místnosti příjemnou po celou noc. Takže si konečně užijete ničím nerušený spánek.

Kam pro uhelné brikety?

Dobré ceny a kvalitní německý sortiment uhelných briket nabízí e-shop Uhelnebrikety.cz. Brikety si už od jedné palety lze objednat s dopravou po celé ČR zcela zdarma.

Komentáře