Víte, jakou máte krevní skupinu? Vaše krevní skupina vás totiž ovlivňuje víc, než si myslíte. Silně ovlivňuje vaše zdraví, stravovací režim či vitalitu. Nejdůležitější klasifikace pro popis lidských krevních skupin jsou A, B, 0, AB a Rh faktor.

Krevní skupiny se dědí po obou rodičích a přestože se na Slovensku nejvíce vyskytuje skupina A, na světě je nejčastější právě 0. V tomto článku se zaměříme na krevní skupinu 0.

Lidé s touto krevní skupinou hrají důležitou roli již od dávných dob až po přítomnost. Je to nejstarší krevní skupinaa věří se, že její jedinečnost pochází od našich předků, kteří byli výbornými lovci, pozorovateli a měli silný imunitní systém, což jim pomohlo přežít v každém prostředí.


Zdroj foto: Cavemenworld.com

Lidé s krevní skupinou 0 disponují silnou energií a jsou schopni soustředit se po dlouhou dobu, jsou dobrými vůdci, jsou produktivní a velmi optimističtí. Japonci spojují tuto krevní skupinu s určitým druhem osobnosti. Často je popisují jako oddaných, organizovaných a odpovědných.

Navzdory tomu všemu mají často nezdravé návyky nebo zvýšenou hladinu stresu. Špatné diety, málo pohybu a cvičení je činí citlivějšími k nepříznivým účinkům metabolismu, což může mít za následek například obezitu. Pokud jsou pod stresem, snadno se stanou agresivními, hyperaktivní a impulzivními.

Pokud máte tuto krevní skupinu, přinášíme vám pár rad, které zlepší váš každodenní život a vaše zdraví.

Měli byste se vyhýbat alkoholu a kofeinu. Kofein vám může zčásti ublížit, protože zvyšuje hladinu adrenalinu, která je již dostatečně vysoká při této krevní skupině.

Aby vaše tělo fungovalo ve správném chodu, musíte cvičit více než ostatní krevní skupiny. Měli byste cvičit alespoň 3 až 4-krát týdně.

Také byste se měli vyhýbat impulzivním rozhodnutím, které byste mohli později litovat. Určitě si své cíle dopředu, například spíše o měsíc, týden nebo i den.

Z hlediska potravin mnohokrát přibíráte při nevhodné stravě, jako například u výrobků ze pšenice, kukuřice, fazole a měli byste se vyhnout i zelí či květáku. Chcete-li zhubnout, zaměřte se na mořské živočichy, řasy, špenát, brokolici a na červené maso.

Komentáře