Určitě vám pomůže některý z níže uvedených bylinkových čajů a likéru….. IH.

Čajová směs na žaludeční neurózu

Na uklidnění žaludku připravíme čajovou směs zestejných dílů natě zeměžluče, meduňky, rozmarýnu a rozrazilu. Pijeme několik dní 1/2 hodiny před hlavními jídly.

Další recept

Připravíme čaj ze stejných dílů listů vachty, natě třezalky a máty. Do hotového čaje přidáme lžičku tinktury z kozlíku lékařského.

Bylinkový likér na uklidnění žaludku

Ke dvěma dílům nadrobno nasekané natě třezalky přidáme po jednom dílu natě meduňky a pelyňku. Zalijeme bílým alkoholem, aby drogu značně překrýval. Za občasného protřesení necháme 7-8 dní macerovat.

Přidáme med v množství asi 1/2 kilogramu na litr alkoholu, mírně ohřejeme, promícháme a necháme stát. Bylinky ponecháme ve sklenici, přes sítko scedíme lžičku likéru, rozmícháme s troškou vody a jednou denně pijeme nalačno.

Čajová směs proti žaludečním křečím

Smícháme stejné díly kořene devětsilu, natě heřmánku a máty. Dvě lžíce směsi dáme do 1/2 1 vody a pomalu ohříváme až k varu, potom přikryjeme a necháme vychladnout. Scedíme a přidáme lžičku vlaštovičníkové tinktury.

Pijeme po částech v průběhu 2-3 hodin. Tento čaj pomáhá také při onemocněních jater a při žaludečních potížích žen souvisejících s počátkem těhotenství.

Další recept čaje proti křečím

Tento univerzální čaj pomáhá při všech křečovitých bolestech. Skládá se ze stejných dílů natě bazalky, mochny vzpřímené, máry, meduňky, routy a řebříčku. Do hotového čaje přidáme po lžičce tinktury z prhy chlum-ní a kozlíku lékařského.

Iva Hédlová podle : Dionýz Dugas : 500 nejlepších receptů lidové medicíny


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015