O přírodní či bio kosmetice se v poslední době mluví opravdu často. Stále větší počet spotřebitelů totiž při nákupu sleduje také udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí. Přírodní bio kosmetika taková je. A navíc bude mít zaručeně pozitivní efekt na vaši pleť, vlasy a tělo.

Je pravda, že bio kosmetika bývá dražší než ta obyčejná. Za kvalitu se však vyplatí připlatit. Ještě stále váháte? Přečtěte si tři důvody, proč byste se už měli rozhoupat.

1. Přírodní ingredience lépe pečují o vaše tělo

Konvenční kosmetika častokrát obsahuje vysoké procento složek na bázi ropy, může obsahovat také ftaláty, oxybenzony a parabeny. Přírodní kosmetika je složená z minerálů, přírodních rostlinných extraktů apod. Tyto komplexní směsi pomáhají chránit, vyživovat a hydratovat pokožku, mají jemné přírodní vůně a texturu. V jejich složení často najdete levanduli, růži či mátu, které působí uklidňujícím dojmem. Přírodní kosmetika totiž není pouze o kosmetice, ale i o harmonii našich těl s přírodou.

2. Udržitelnější a ekologičtější přístup

Přírodní a organické látky pochází z pěstovaných rostlin a květin. Pěstování rostlin přírodě rozhodně neškodí tolik jako těžba ropy. Přírodní sérum na pleť tedy svou výrobou mělo mnohem nižší dopad na naši planetu. Výrobci přírodní kosmetiky navíc obvykle kladou větší důraz na použité balení, aby bylo recyklovatelné či pocházelo z recyklovaných materiálů.

3. Etický a sociální rozměr

Když si pořídíte přírodní přípravek na čištění pleti, obvykle podpoříte malý či střední podnik. Výroba takových produktů častokrát probíhá na lokální, regionální či národní úrovni. Tudíž nepodporujete výrobce v cizí zemi, neplatíte za dovoz přes celou planetu, můžete si být jistí, že produkt nebyl vyroben nikde v rozvojové zemi malými dětmi.

Tak už jste přesvědčeni? Začnete přírodním šamponem, nebo vás láká spíš přírodní péče o pleť? Vše najdete v e-shopu Biooo.cz.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015