Už od starověku se věřilo, že krystaly mají léčivou moc a používaly se pro zlepšení fyzického i psychického stavu. Říká se, že mohou pomoci s problémy a bloky, které jsou usazené hluboko v nás a vnášet do našeho života štěstí. Každý z drahých kamenů má své vlastní a jedinečné schopnosti – některé jsou prý ideální pro zlepšení hojnosti, jiné pro lásku, vztahy a harmonii, některé dokonce jako ochrana před zlými silami a únikem energie. Vzhledem k tomu, že nastává období dlouhých večerů a depresivních nálad, naučte se občas odkládat své diamantové prsteny či jiné šperky a sáhnout po klenotech, které oplývají pozitivní silou.

Ametyst

Ametyst je velmi univerzální kámen dostupný v mnoha odstínech fialové, od světlé lila až po sytě tmavou. Říká se o něm, že nám pomáhá spojit se s vesmírnou moudrostí, vyšším vědomím i intuicí.

Pokud trpíte nerozhodností, často si nevíte rady, nebo trpíte na rychlé změny nálad, i v tomto případě je pro vás tím pravým. Navíc ulevuje od stresu a úzkostí. Na fyzické úrovni prý obnovuje buňky, pomáhá při nespavosti a posiluje imunitu. Je také známý jako „kámen pro cestovatele“, protože poskytuje speciální ochranu těm, kteří objevují nová místa.

Citrín

Tento zlatavý krystal patří k vůbec nejoblíbenějším ze všech kamenů. Každý miluje citrín pro jeho krásu i léčivé vlastnosti; zejména je vhodný pro ty, kteří v životě chtějí dosáhnout větší prosperity a hojnosti. Říká se o něm, že pomáhá odstraňovat bloky, které brání přílivu peněz do našeho života a zároveň přitahuje nové příležitosti. Stačí nosit stříbrné přívěsky s tímto kamenem nebo ho ukrýt do peněženky.

Černý turmalín

Tento kámen je považován za jednoho z nejlepších ochránců. Když ho například umístíte blízko svých elektronických přístrojů, pomůže vám zbavit se škodlivého elektromagnetického záření. Doma nebo v práci vás prý ochrání i před negativními vibracemi ostatních lidí. Pokud si pořídíte například zlatý přívěsek s tímto kamenem, pak vám pomůže absorbovat škodlivou energii a přeměnit ji v pozitivní. Věříte na splnění přání? Napište jej na kousek papíru a položte pod černý turmalín. To pomůže odstranit jakékoli negativní psychické bloky, které brání splnění vašeho přání.

Zda drahé kameny mohou opravdu pomoci přivolat peníze, lásku, či zlepšit náladu, musíte posoudit sami. Každopádně nezapomínejte, že s vážnějšími problémy na ně není radno spoléhat a je lepší se obrátit na opravdového specialistu.