Dětská páteř je neustále ve vývinu, a proto je třeba ji chránit. V našem článku získáte pár tipů, jak co nejvíce odlehčit dětským zádům a jak vybrat opravdu kvalitní školní batoh.

1.      Noste jen potřebné věci

Zajistěte, aby vaše dítě mělo v batohu pouze učebnice, které jsou pro daný den nezbytné. Prvňáček nepotřebuje nosit na 4 vyučovací hodiny dvoulitrovou láhev s pitím, to jsou dva kilogramy navíc. Stačí mu vysvětlit, pokud by mu došlo pití, stačí si do lahvičky napustit vodu z kohoutku.

2.Vyberte co možná nejlehčí batoh

Možná si říkáte, že půl 300 gramů rozdílné hmotnosti u různých batohů nehraje roli? Hmotnost batohu je ale velmi důležitá. Snažte se vybrat nejlehčí, nastavitelný batoh, nejlépe s ergonomicky tvarovanou hliníkovou lištou, která zaručuje pevnost batohu, aby páteř vašich dětí netrpěla.

3.Naučte děti nosit batoh správně

Vymezte si trochu času a naučte děti složit věci do batohu správně. Vysvětlete jim, že nejtěžší předměty mají do batohu umístit co možná nejblíže k zádům a lehčí předměty do předních kapes. Nebudou tolik namáhat zádové svaly a ani s těžším nákladem nebudou instinktivně nakloněné dopředu, což páteři rozhodně neprospívá.

4. Žádné frajeřinky

Určitě se ubraňte naléhání pubertálních slečen, že jim přece stačí taška přes rameno, která je přeci jen trošku více cool než batoh, ale to, že většina studentských batohů má dva ramenní popruhy má své opodstatnění. Lépe rozloží váhu batohu mezi ramena a zádové svaly. To samé platí o frajerském nošení batohu jen na jednom rameni. Může to vést k problémům s motorikou ruky, s ramenní manžetou a dokonce i problémům s krční páteří a migrénám. Tento způsob nošení batohu vede k přetěžování jednoho místa na rameni, špatnému držení těla, vychýlení osy páteře a skolióze.

Náš tip

Pokud nechcete, aby vaši školáci, či studenti trávili odpoledne místo na kroužcích po čekárnách na rehabilitacích, neváhejte vybrat opravdu kvalitní batoh, který bude splňovat nejen estetické, ale i praktické a ergonomické požadavky studentů. Například studentské batohy od firmy BECKMANN natolik věří kvalitě svých výrobků, že nabízí záruku na své výrobky 2+2 roky. To znamená, že jeden opravdu kvalitní batoh vám poskytne 4 roky záruky. Čtyři roky nebudete muset září co září kupovat nový batoh.

To vám ušetří nejen spoustu času, ale i peněz. Navíc tyto batohy lze zakoupit s penály a příslušenstvím ve stejném designu, což zejména prvňáčkům umožní si poznat lépe svoje věci.

 

 

Komentáře