Je jich opravdu nepřeberné množství – alergie na prach, na roztoče, na různé druhy jídla, na slunce, na kosmetické přípravky a další.

Poněkud méně známá, přesto existující, je také alergie na sperma.

Alergie na sperma byly popsána už v roce 1967, dnes je však ještě neznámou otázkou přesný počet žen, který trpí těmito potíži a také zda se tento problém týká i homosexuálů.

Příznaky
Jak poznáte, že jste alergická na partnerovo sperma? Příznaky této alergie jsou bolesti v podbřišku, usilovné svědění během a po pohlavním styku, kopřivka, nevolnost, zvracení, průjem, v horším případě pak anafylaktický šok nebo těžký astmatický záchvat.

Příčiny
Za tuto alergii může bílkovina, kterou sperma všech mužů obsahuje a kterou vytváří prostata. Alergen může tvořit také stopový zbytek potravy nebo antibiotik nacházejících se ve spermatu.

Řešení
Protože bílkovina způsobující alergii se nachází ve spermatu všech mužů, nepomůže výměna partnera. Nejvhodnějším řešením je používání kondomu. Je však třeba vyloučit také alergii na latex používaný při jejich výrobě. Na řadu může přijít i alergolog, který odhalí přesnou příčinu a případně předepíše léky, které
potlačí tyto nepříjemné projevy.