Obecná charakteristika: jinová dráha probíhající vzestupně od nohy k hrudníku

 

Průběh dráhy: Začíná u nehtového lůžka na vnější straně palce u nohy, vede přes chodidlo, před vnitřním kotníkem se stáčí k vnitřní straně lýtka, pokračuje směrem nahoru ke kolenu a stehnu, ke stydké krajině, obkružuje genitálie a vstupuje do podbřišku. Energie vtéká uvnitř těla do jater a do žlučníku, ale ještě než se vlije do plic, kde se koloběh energetické dráhy uzavírá, rozděluje se pod žebry. Zde začíná cyklus oběhu energie nanovo. Oddělená větev vede podél průdušnice ke krku a dále k oku, odtud pak přes tvář, směrem dolů, obkružuje vnitřek rtů. Další větev stoupá přes čelo k vrcholu lebky.

Orgány a okrsky pod jejím vlivem: postraní části trupu, játra , žlučník, pankreas, urogenitální orgány

Nálady: hněv

Element: dřevo

Rovnováha energie: spokojenost, umění odpouštět, pocit štěstí, chuť do života

Fyzické projevy energetické nerovnováhy: Kromě onemocnění souvisejících s funkcemi jater jsou s dráhou spjaty i lokální poruchy, např. otok šourku u mužů a podbřišku u žen, potíže s předkláněním a zakláněním trupu, bolesti v kříži a hlavy, hučení v uších, rozostřené vidění, suchost očí, pocity plnosti v podžebří, zvracení, zácpa, průjmy, poruchy trávení, pomočování nebo zaražení močení, zvýšená únava, střídavé otékání šourku. Svalové křeče v průběhu dráhy, onemocnění šlach, kloubů a vaziva. Obličej je suchý a má barvu prachu, měkké, slabé, křehké nehty, vlasy bez lesku. Migréna, bolesti v oblasti hrudi a zad, poruchy menstruace, záněty močových cest, bolesti v lýtku, vysoký krevní tlak, epilepsie.

Psychické projevy energetické nerovnováhy: Nadměrná sebekontrola, pocit slabého sebeovládání, nevyrovnané chování a emoce, výbuchy zuřivosti, vztek, impulsivní projevy, zvýšená podrážděnost, přecitlivělost na hluk, silné vůně a chuti, frustrace, nepružnost myšlení, přepracovanost s neschopností uvolnit se, přílišné plány. Dále vztek, hněv, zášť, zlost, pomstychtivost.

Dva řídící meridiány

Meridián zadní střední dráhy – řídící dráha – jang

Průběh dráhy: Vládnoucí dráha začíná v oblasti pánve a stoupá vnitřkem těla k ledvině. Proud energie je veden další vnitřní větví dolů k hrázi a tam vystupuje na povrch. Vede ke kostrči, středem páteře nahoru k hlavě a do mozku. Přes nejvyšší bod hlavy se hlavní proud stáčí k čelu a nosu a končí na horní dásni.

Rovnováha energie: radost ze života, podnikavost, klid, vyrovnanost

Fyzické projevy energetické nerovnováhy: Nervové poruchy, křečovité záchvaty epileptické povahy, bolesti vystřelující z podbřišku nahoru až k srdci, zaražené močení, hemoroidy, pomočování a sucho v krku, neplodnost, páteř se napružuje (v křeči) a prohýbá se dozadu, křečovité ztuhnutí páteře a mdloby. Člověk se nemůže vyprázdnit vpředu ani vzadu a mívá kýlu, nedostatek vitality, sexuální poruchy, bolesti zad. Infekční nemoci, nachlazení, krvácení z nosu, bolesti hlavy, bolesti zad, únava, bronchitida, nervová slabost, nemoci pohlavní a močových cest.

Psychické projevy energetické nerovnováhy: Nedostatek tvořivosti, nesamostatný úsudek, nejasné myšlení, neschopnost prakticky uskutečňovat životní plány, zvýšená pozornost vůči detailům, pocity nadměrné zodpovědnosti, deprese, pokleslost na mysli, nedostatek energie.

Meridián přední střední dráhy – dráha početí – jin

 

Průběh dráhy: Začíná v oblasti pánve, na povrch těla vystupuje u hráze v oblasti řitního otvoru, vede přes genitálie směrem dopředu, stoupá středem břicha k hrudi a krkem ke spodní čelisti. Tam světelný proud vniká dovnitř, obkružuje rty a vysílá dvě odnože k očím.

Rovnováha energie: klid a mírnost, vnitřní klid, sebedůvěra, zodpovědnost za sebe sama, důvěra, otevřenost.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy: U žen – poruchy menstruace, bolesti prsů, bělotok, sklon k potratům, vytváření sraženin v podbřišku, frigidita, u mužů je s funkcemi dráhy spojen vznik kýly, impotence, obě pohlaví – neplodnost, průjmy, zácpa, poruchy močení, zvracení krve, kašel, bolesti zubů a v krku, bolesti v centrální linii přední strany trupu, poruchy trávení, onemocnění srdce a plic, poruchy řeči, ochrnutí obličeje, bronchitida, chraptivost, astma, vysoký krevní tlak, nadýmání, bolest břicha, urogenitální potíže.

Psychické projevy energetické nerovnováhy: Emoční labilita, tréma, nervozita, poruchy řeči, koktavost, slabá vůle, pocity studu, stydlivost, červenání se, napětí, svírání na hrudi.

Informace čerpány z knih : Andělé léčí Světlem – Trudi  Thali, Učebnice základů Reiki – Jarmila Riegerová

Pro www.cestakduze.webnode.cz napsala Světluška. Článek nebo jeho části je možné šířit dál pouze pro osobní potřebu a k nekomerčním účelům, pokud bude připojeno celé znění této poznámky včetně aktivního odkazu na uvedené stránky. Děkuji za respektování této podmínky.

Více zde: http://cestakduze.webnode.cz/meridiany/meridianove-drahy/


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015