Aloe vera

ALOE VERA – „lék“, na který jsme dlouho čekali

Poruchy imunity, alergie, intoxikace chemickými léky, rakovina tlustého střeva, poruchy trávení, chronická zácpa, žaludeční vředy, cukrovka, žlučníkové potíže, jaterní choroby, chronické infekce močových cest, ale i hypertenze, kornatění tepen, lupénka, migrény, střevní katary, chronická únava, bolesti kloubů vč. revmatizmu… 

To jsou v současnosti nejčastější zdravotní problémy, se kterými si moderní medicína nedokáže vždy uspokojivě poradit tak, aby byl pacient spokojen. A právě v těchto indikacích je Aloe velmi slibným podpůrným léčebným prostředkem bez vedlejších účinků a kontraindikací.

Jednou z hlavních příčin vzniku chorob je nedostatek pro zdraví důležitých látek, které bohužel nejsou obsaženy v potřebném množství ve stravě, tělo při jejich nedostatku zbytečně strádá a v důsledku toho je pak náchylné k mnoha nemocem.

Problematika správné výživy je dlouho diskutovanou otázkou a až v poslední době se zjistilo, že nejen její kvantita, ale zejména její kvalita rozhoduje o našem zdraví.

Byla analyzována řada nových látek, které jsou doslova revolučním objevem ve výživě. Jednou z nich je například Acemannan, který je nezbytný pro správné fungování imunity na úrovni buňky. Do puberty je tato látka přítomna v našem organizmu, ale v období dospělosti jsme závislí na jejím přísunu prostřednictvím stravy.

A právě Acemannan je obsažen v Aloe vera. Nejen tato látka, ale přítomnost dalších minimálně 160 látek činí z Aloe vera , kterou nazýváme lilií pouště, doslova zázrak přírody. Není jistě možné vyjmenovat všechny zdravotní účinky tohoto královského sukulentu, jedno je však jisté – Aloe je zejména v dnešní době civilizačních chorob dlouho hledaným prostředkem, od něhož lze opravdu očekávat mnohé a záleží jen na nás, zda se rozhodneme si účinky Aloe na sobě ověřit.

Vědecky jsou prokázány tyto účinky:

  • čistící
  • anestetický (tišící bolest)
  • baktericidní (protibakteriální)
  • fungicidní (protiplísňový)
  • viricidní (hubící viry)
  • protizánětlivý
  • antipyretický (srážející horečku)
  • regenerační
  • zvyšující prokrvení
  • výživný

Prostřednictvím Aloe se nabízí možnost velmi žádoucí očistné kúry – detoxikace, úpravy zažívání, vyprazdňování, doplnění životně důležitých látek ve smyslu buněčné výživy a v neposlední řadě šance redukovat nadváhu tím nejbezpečnějším způsobem. Tím nejdůležitějším efektem je však ochrana před velmi obávaným a dnes bohužel velmi rozšířeným onemocněním – rakovinou tlustého střeva a konečníku.

Při péči o své zdraví máme k dispozici vynikající extrakt z Arizony ve formě čisté aloe dřeně nebo nektaru obohaceného o jablečnou vlákninu a brusinky. Podrobnosti o možnostech využití Aloe při léčení se dozvíte u svého lékaře, případně lékařských poradců distribuční firmy v ČR.

Komentáře