Blíží se velice rychle doba našich dovolených a s ním i riziko, vyplývající z pobytu u moře nebo na horách. Naším velkým přítelem, ale i nepřítelem číslo jedna je slunce.

   Sluníčko jistě neškodí, v rozumných dávkách našemu tělu bezesporu prospívá. Musíme se ale zamyslet nad tím, že při pobytu u moře nám většinou nestačí hodinka na pláži, ale že si rekreaci představujeme trochu jinak.

   Rozsáhlé lékařské studie potvrdily to, čeho se obáváme nejvíce. RAKOVINA kůže má těsnou spojitost s naším opalováním a pobytem na slunci. I v naší republice proběhl v minulých týdnech screening kožních znamének. Z tří tisíc lidí, kteří se podrobily vyšetření různých změn na kůži a mateřských znamének, bylo zaznamenáno 58 melanomů ( což je nejagresivnější a nejrychlejší rakovinový nádor kůže ) a 78 dalších druhů rakoviny kůže. Výsledek naprosto alarmující!

   Co můžeme udělat pro to, abychom právě my nebyli mezi těmi, kteří se musejí dozvědět tuto diagnózu? V každém případě musíme užívat sluníčka s mírou. Kojence nevystavujeme slunci pokud možno vůbec. Větší děti pouštíme na sluníčko v době, kdy není svit tak intenzivní, tzn., že se vyhneme zcela době od 11 do 15 hodin. Mimo tuto dobu dítě neustále chráníme krémem s co nejvyšším ochranným faktorem. Totéž dopřejeme i sobě. Chodit na sluníčko bez jakékoliv ochrany dnes již nepřipadá v úvahu. A co si vzít na dovolenou s tím, že jsme chráněni opravdu kvalitně?

   V každém případě krém na opalování Aloe Sunscreen s ochranným faktorem 30! Tento vynikající krém má výhodu v tom, že nás nejen bezpečně chrání proti škodlivému záření slunce, ale nezabraňuje opalování, takže naše pokožka bude stejně krásně opálená a navíc zdravá. Před plánovanou dovolenou bychom měli užívat alespoň 2 týdny před odjezdem A-Beta-CarE, který nás chrání před škodlivými paprsky i zevnitř a navíc podporuje rychlý vznik krásné hnědé barvy. Do zavazadla bychom si neměli zapomenout dát vynikající Aloe First, který je složen nejen z aloe, ale i z mnoha užitečných rostlinných komponentů, propolisu apod. Je ve sprayi, dá se rozdělit i do menších balení a při případném spálení sluncem účinkuje na pokožku okamžitě, chladí a hlavně hojí. Dá se použít i na různá štípnutí hmyzem, odřeniny, řezné ranky apod. Neměl by chybět v kabelce ani Aloe Lips, nebo-li tyčinka první pomoci, která se dá použít od natírání rtů, přes drobná poranění, zapářky a opruzeniny až po problémy s hemoroidy. (VŠE K DOSTÁNÍ V NAŠEM e-shopu.)

   Velký slunečník s sebou na pláž také není od věci a starší lidé a děti by pod ním měli trávit co nejvíce času. Vybavte se na dovolenou co nejlépe a převezměte za svoje zdraví zodpovědnost. Vyhnete se mnoha nepříjemnostem. Vyberte si také to nejkvalitnější, neboť co je nám nejdražší? Myslím, že v každém případě zdraví. Bez něho totiž není nic.

Komentáře