Byty v Mariánských Lázních = skloubení přírody se životem ve městě. Moderní trendy bydlení s historickým zázemím a pohodovou atmosférou lázeňského města. Pracovní příležitosti doma i v sousedním Německu, které se otevírají 20 minut jízdy autem. V zimě lyžařský areál přímo ve městě a stovky kilometrů běžeckých tras v okolí, v létě značené cyklistické trasy, golfové hřiště, plochá dráha a další možnosti sportovního a kulturního vyžití. To vše za průměrnou cenu bytu 25 000 Kč/m2.

Cena bytů v Mariánských Lázních

Podle cenové mapy prodaných bytů Reas se průměrná cena bytu v centru Mariánských Lázní pohybuje kolem 34 000 Kč/m2. Za běžný rodinný byt, dispozice 3+1 o rozloze 75m2, tak zaplatíte přibližně 2,5 milionu korun. A to se bavíme o bytech, které jsou na dohled od slavné kolonády a zpívající fontány. V nejhustěji obydlené rezidenční části Mariánských lázní se cena pohybuje kolem 25 0000 Kč/m2. Pro srovnání – průměr České republiky je 65 000 Kč/m2. Pokud byste hledali pronájem, pak se dá podobně veliký byt sehnat za 10-12 000 Kč měsíčně.

Moderní versus tradiční byty

V Mariánských Lázních se tyto dvě sféry spojují. Díky jednotnému rázu města i nové developerské projekty vznikají tak, aby nenarušovaly historickou tvář Mariánských Lázní. Zvenku vidíte klasicistní budovu z přelomu 18. a 19. století, uvnitř ale najdete moderní inteligentní domácnost, která vám u příchodu do bytu třeba zahraje vaši oblíbenou píseň, natočí žaluzie ideálně vzhledem k míře slunečního svitu nebo vám bude chytrým zásobováním doplňovat jídlo do ledničky.

Pracovní příležitosti a vzdělání Mariánské Lázně

Město s plně vybavenou infrastrukturou, navíc jako častý cíl dlouhodobých pobytů lázeňských hostů i krátkodobých návštěv turistů nabízí širokou škálu pracovního vyžití ve službách i ve výrobním průmyslu. Na poměr velikosti města je v Mariánkách také hodně škol s různým oborovým zaměřením:

 1. Gymnázia
 2. Obchodní akademie
 3. Umělecká škola
 4. Hotelová škola
 5. Jezdecká akademie
 6. Odborné učiliště

Výhodou může být také blízkost s německými hranicemi, které leží přibližně 15 km západně od Mariánských Lázní a nabízí další pracovní příležitosti, nebo kvalitní vzdělání pro dospívající mládež.

Váháte mezi přírodou nebo životem ve městě?

Pak by Mariánské Lázně mohly být kompromisem. Díky svému účelu jsou protkané lesoparky, kterým vévodí hlavní kolonáda zakončená známou zpívající fontánou. Celé město je ponořené do Slavkovského lesa, kterým vedou značené lázeňské okruhy různých náročností a délek, turistické i cyklistické trasy. V centru se navíc nachází i malý skiareál Mariánky. Z každého bytu v historické nebo v rezidenční části Mariánských Lázní se do lesa dá dostat během deseti minut pěšky.

Sportovní a kulturní vyžití ve městě a okolí

Znáte tato známá místa? Dvakrát 7 tipů na kulturní a sportovní vyžití, které je na dosah ruky.

Kultura v Mariánských Lázních:

 • Kolonáda se zpívající fontánou
 • Park Boheminium
 • Rozhledna Hamelika
 • Kladská
 • Zámek Kynžvart
 • Klášter Teplá
 • Bečov nad Teplou

Sport v Mariánských Lázních:

 • Plavecký bazén přímo v centru
 • Tenisové kurty přímo v centru
 • Golfové hřiště 2 km od centra
 • Jezdecká škola přímo v centru
 • Plochá dráha na okraji centra
 • Lyže – sjezdové i běžecké
 • Cyklistika – stovky kilometrů značených cyklotras po zpevněných stezkách

Závěrem

Skloubení toho nejlepšího na životě ve městě i blízkost do Přemýšlíte nad bydlením v Mariánských Lázních? Nebo jste místní? Napište nám do komentářů, jak se vám v Mariánkách bydlí a co byste tu doporučili ostatním?

Komentáře