Lidská imunita je opravdu pomyslným štítem, který dokáže ochránit organismus před ohromným množstvím okolních vlivů. Kolikrát ani nevíme, nebo cítíme jenom drobné příznaky toho, že zrovna s něčím opravdu bojuje.

Jenže stejně, jako dokáže být imunita extrémně odolná na jedné straně, je na druhé také velice křehká. Jedná se zkrátka o opravdu důmyslný mechanismus, kterému musí každý z nás individuálně porozumět. Přitom bychom měli hlavně dělat vše proto, abychom ji podpořili.

Pravidlo první, důležitý je hlavně spánek

Ačkoliv je celá řada aspektů ovlivňujících naše zdraví, tak má mezi nimi spánek výsadní úlohu. V rámci imunity je spánek důležitý hlavně proto, že během našeho spánku probíhají ty nejsilnější obranné mechanismy v těle. Není náhodou, že se zkrátka probudíme, a je nám najednou mnohem lépe.

Pokud nemáte dostatek spánku, nebo je váš spánek dlouhodobě nekvalitní, tak vaše imunita může začít poměrně dost jednoduše trpět. A v tom případě ji začnete i postupně ztrácet.

Strava, strava a zase dobrá strava

Kvalitní strava je základem kvalitního života. Do automobilu tankujeme co nejlepší paliva, aby dlouho fungoval správně a přesně tak bychom měli přistupovat i k sobě. A to nejen suplementy jako jsou vitamínové komplexy či ochranné nápoje, ale hlavně komplexní stravou. Měli bychom se postarat o maximální příjem makroživin.

Problémem ale mohou být právě mikroživiny. Makra jsou dobře známé bílkoviny, tuky a sacharidy. Mikra jsou pak drobné stopové prvky, kovy a vitamíny. Právě kvůli nim jsou ochranné nápoje a suplementy velice oblíbené. Často totiž bývají jedinou šancí, jak jejich enormní ztrátu vyrovnat.

Ideálně se snažte imunitu šetřit

Ohromné množství lidí denně prochází stresovými situacemi a zanedbává péči o sebe sama se slovy „že toho hodně vydrží“. Jenže to je právě zásluha imunity. Neměli bychom ji tak vědomě zanedbávat, a naopak ji pomáhat. Přitom rozdíly mohou udělat drobnosti, jako třeba hygienické potřeby neustále po ruce na exponovaných prostorech, správné oblékání nebo jen soudnost v množství odpočinku vůči práci.

Komentáře