Nesprávná výživa a stres zvyšují riziko vzniku chronických zánětů, vředových chorob a rakoviny.

   2. Nadváhou – Nadváha vzniklá v důsledku nadměrného příjmu energie, nevhodného poměru základních živin a nedostatku fyzické aktivity, významně zvyšuje riziko vzniku následujících onemocnění: cukrovky, dny, artrózy, infarktu a mozkových příhod, přímo nebo nepřímo také některých forem rakoviny.

   3. Špatnou funkcí ledvin – Ledviny zatížené nadměrným množstvím zplodin, vznikajících z nadbytku bílkovin a kuchyňské soli, a poškozené nedostatkem tekutin, přestávají plnit funkci hlavního regulačního orgánu to může být příčinou: vysokého krevního tlaku, chronických zánětů ledvin, dny, močových a žlučníkových kamenů…

   4. Špatnou funkcí jater – Játra „proplachovaná“ alkoholem, ničená ukládaným tukem a především přetížená nutností likvidovat nadměrná množství nepřirozených chemikálií, přijímaných stravou (ve stáří a v nemoci také léků), jsou postupně vyřazována z funkce. Důsledkem je celá řada poruch zdraví.

   5. Zhoršením tolerance ke stresu psychickému i fyzickému

   6. Cukrovkou

   7. Aterosklerózou a oběhovými onemocněními

   8. Zkrácením dosahovaného věku

   9. Rakovinou

   A nakonec provokující „zajímavosti“: lidé, kteří po většinu života konzumují mírně méně energie, než by teoreticky potřebovali, mají významně nižší riziko vzniku rakoviny. V prevenci i léčbě hrají mnohem větší roli přírodní prostředky, než se přiznává.

zdroj: RNDr. Petr Fořt, CSc. – Zdravá výživa nejen pro ženy


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015