Šťáva z rakytníku představuje významný zdroj vitamínu C, tudíž je její užívání vhodné zejména v období chladnějšího počasí, kdy posilování imunity nabývá na důležitosti. Vitamín C je totiž jedním z velice důležitých vitamínů z hlediska ochrany proti nachlazení. Kromě tradičních citrusových plodů, tak můžete jako možnou alternativu využít právě rakytník řešetlákový.

Bohatý zdroj vitamínu C

Rakytník řešetlákový je keř střední výšky, který se vyznačuje zejména svými oranžovými plody. Právě tyto plody představují významný zdroj vitamínu C, kterého obsahují až 20krát více než citrusové plody. Navíc vitamín C v rakytníku zůstává zachován i během zpracování plodů, což umožňuje mrazit šťávu z rakytníku pro pozdější použití. Avšak je známý i pro svou stříbrnou barvu, proto lze rakytník řešetlákový vidět v zahradách, kde slouží jako okrasný keř.

Multivitaminový poklad

Šťáva z rakytníku však není pouze bohatým zdrojem vitamínu C, ale také obsahuje široké spektrum dalších významných látek, jako jsou vitamíny skupiny B, vitamín A, vitamín E, flavonoidy, železo a další prospěšné látky. Tento komplex účinných složek totiž zajišťuje mnoho dalších léčivých účinků. Například pozitivně působí na kardiovaskulární systém a pokožku, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, podporuje trávení a působí jako významný antioxidant chránící tělo před volnými radikály, čímž pomáhá šťáva z rakytníku zpomalovat proces stárnutí.

100% přírodní šťáva z rakytníku na Herbavis.cz

Pokud chcete posílit imunitu nebo se přesvědčit o pozitivních účincích rakytníku, pak 100% přírodní šťávu z rakytníku nabízí například internetový obchod Herbavis. K posílení imunity můžete také využít nový přírodní doplněk Lichořeřišnice Forte s vitamínem C, který najdete také na jejich e-shopu. Oba tyto přírodní produkty představují užitečné prostředky pro podporu imunity a zdraví v obdobích, kdy je posílení obranyschopnosti organismu nejvíce žádoucí.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015