Hranice lidského věku se reálně neustále prodlužuje. Je stále větší počet lidí, kteří se dožívají vysokého věku. Na druhé straně je stalé více zdravotních problému: mozkové, srdeční pří hody, dýchací obtíže, zhoubné nádory apod.

Co dělat pro to, abychom byli zdraví aktivní a vitální v každém věku a zajistili si aktivní dlouhověkost? Vyhýbat se stresu, mít trvalý aktivní přístup k životu, přiměřeně, podle svého věku se věnovat sportu a každodennímu pohybu, dodržovat životosprávu

Velmi nám pomáhá pravidelný pohyb, protože jím zvyšujeme příjem kyslíku pro tvorbu životní energie. Ale pozor, když hodně zatěžujeme tělo, tělesnými cviky a chceme si dokazovat, že to ještě zvládneme. Do organismu se dostává více kyslíku a tak se tvoří mnoho volných radikálů, které jsou příčinou dosud neobjasněného přetrvávání svalové bolesti, která je prvním upozorněním a příznakem nemoci. Nadměrnou tvorbu volných radikálů v důsledku oxidativního stresu vyvolaného tělesným cvičením, považuje za přímou příčinu nemoci.

Jednou s cest, je naučit se dýchat tak, aby nám vědomé dýchání pomáhalo stabilizovat naši vitalitu a aktivitu. Správné okysličení naší krev, rozhoduje o našem trvalém zdraví a duševní pohodě. Nabízí se nám hodně způsobu dýcháni a kyslíkové terapie, které nám přinášejí částečnou pomoc a řešeni dílčích problému. Největší přínos pro nás se je naučit se řídit své dýcháni sami, tak abychom nikoho nepotřebovali a nebyli na ničem a nikom závislí.

Jednou s možných nových cest je řízené dýcháni. Plný nádech a dlouhý výdech formou cviků Tao a Tibetské rity. Tyto cviky jsou nenáročné a zvyšuji úroveň naší mimovolné schopnosti se uzdravit. Posilují žlázy a vnitřní orgány. Stimulují organismus, vyrovnávají hladinu energie a zlepšují funkci samotných vnitřních orgánu. Stabilizují zdraví a posilují naše sebevědomí.

V praxi je prokázáno, že vnitřní cviky a uvedené rity, jsou opakem fyzických tělesných cviků a různých sportů, které nám dávají okamžitou tělesnou krásu, ale často nám zatěžuji chod vnitrních orgánu a narušuji jejich jemnou činnost. Teprve využíváním obou těchto systému, lze dosáhnout dokonale harmonie. Vnitrní cviky mám, pomáhají udržovat pružnost a vláčnost celého nervového systému. Odstraňuji stres a napětí a přispívají k dosažení dlouhověkosti. Všechny závažné zdravotní problémy mají svou příčinu v nervových problémech, jsou-li nervové impulsy pomalé, jsou pomalejší i fyzické a mentální reakce a tím dochází k projevu zrychlení stárnuti těla i duše.

Před tím než začneme s vnitřními cviky tao je dobře začít různá dechová cvičeni k tomu se hodí nejvíc letni měsíce dovolené. Kdy máme vice casu na svou osobnost a můžeme se vice věnovat svému tělu a zdravotnímu stavu. Dýchaní a jeho příznivé účinky jsou uvedeny jako hlavni ve východní medicíně nejen na nemoci, ale právě na uvolněni proti depresi, úzkosti a dalším vnitřním nervovým propleným.V souvislosti s přirozenou imunitou je kladem důraz na vyvážené ionizace krve a závislost na dýchání. Vyrovnává hladinu kyselin a zásad, které se každým nadechnutím vyrovnávají.

Prohloubené dýcháni
– zvyšuje sekreci životně důležitých hormonů a celého endokrinního systému.
– výrazně zvyšuje tráveni, laikovou výměnu a vyměšování – pomoci práce bránice.
– umožňuje hluboký spánek
– dochází k lepšímu prokrveni mozku, posiluje vědomi, vyjasňuje mysl a zdokonaluje
paměť i všechny duševní schopnosti.
– dochází ke zklidněni emoci a napomáhá ke klidu a pohodě.

Jeden ze způsobu jak se naučit nenásilně vědomému řízenému a kontrolovanému Dýchaní je začít prodýchávat čakry a mantry

Čakry:
– první čakra (červená), nachází se pod kostrčí. Ovlivňuje: kosti, kostru a klouby. Ovládá:“OSOBNOST"

– druhá čakra (oranžová), je 5 cm pod pupkem. Ovlivňuje: pohlavní organy,nadledvinky ledviny, žaludek a střeva. Ovládá: ČICH a VÚNĚ

– třetí čakra (žlutá), je 2 cm nad pupkem. Ovlivňuje: slinivku, žlučník a játra. Ovládá: EMOCE A VÚLII

– čtvrtá čakra (zelena), v miste brzlíku, srdce a plíce. Ovlivňuje: oběh krve a tlak. Ovládá: LÁSKU K ŽIVOTU

– pátá čakra (světle modrá), v miste ohryzku, Ovlivňuje: štítnou žlázu, hlasivky dutiny v hlavě tj. uši, oči, nosu a ústa i pohyby rukou Ovládá: "KOMUNIKACI, POHYB HORNI POLOVINY TELA

– šestá čakra (modra), na cele tzv. třetí oko, šišinky (mozkové). Ovlivňuje: jasnovidectví instinkt a intuici. Ovládá: "INSTINKT a INTUICI"

– sedmá čakra (bila), na temeni hlavy. Ovlivňuje: napojeni na vesmírné energie. Ovládá: ZAVRŠENÍ DUCHOVNA"

Při práci s vesmírnou energii aktivizujeme čakry, které máji hlavni postaveni při harmonizaci a spojeni těla a duse. Čakry jsou velmi úzce propojeny s jednotlivými vibračními poli.Pro navázaní spojeni našeho podvědomí s čakrami je možno pravidelně je prodýchávat a mimosmyslově vnímat, abychom podvědomě vnímali jejich umístěni a činnost. Čakry se prodýchávají pravidelně ve volných chvílích, to nejen pomáhá podvědomému vnímání, ale prodýchávání čaker nás uklidňuje a je vstupní branou pro meditaci.

Jak prodýchávat čakry:
– jednotlivých čaker od 1 až 7. (vždy třikrát hluboký nádech a dlouhý výdech) – židovská svíčka od 1. a 7. čakru, 2. a 6. čakru, 3. a 5. čakru a nakonec 4. čakru
Mantry: OM, MANY. PEGY, HUM
Zázračná moc ZPÍVÁNÍ MANTER POMOCÍ DLOUHÉHO VÝDECHU, dává nám schopnost rozšíření materializovaní vesmírné energii k dosažení většího osobního a společenského úspěchu.

Zhluboka se nadechneme a při dlouhém výdechu zpíváme mantry.
Jde o vibrační vesmírné energie v jednotlivých vnitřních organech což je posiluje, uzdravuje a stabilizuje a zároveň vibrováním pročisťuje uvedené čakry.

O a M vibruje – celou hlavu. (čakry 5, 6 a 7), MA a NY vibruji – v ramenech a v prsou.
(čakry 5 a 4), PE a GY vibrují – v břiše a v žaludku (Čakry 4, 3 a 2) HU a M vibrace – celého těla. (všechny čakry).

Autor: Angel Buna

 

Komentáře