Dopoledne, asi o dvě hodiny později, je čas na přesnídávku – ideální je čerstvé ovoce, syrová zelenina nebo nějaký mléčný výrobek.

Na oběd si podle chuti vyberte bílkovinné nebo sacharidové jídlo, vždy v kombinaci se zeleninou – porcí salátu nebo syrové zeleniny jako předkrm. U bílkovinného pokrmu máte na výběr mezi libovým masem nebo rybou a jídly se sýrem nebo z vajec. Pokuste se obejít bez vepřového masa a výrobků z něj, nebo je alespoň podstatně omezte. Každý týden zařaďte dva až tři bezmasé dny, aby v těle zůstala zachována rovnováha zásad a kyselin. U sacharidového pokrmu si můžete pochutnat na těstovinách, rýži, bramborách nebo obilných jídlech.

Odpoledne až klesne hladina krevního cukru, utište hlad ovocem nebo müsli. Tipy najdete v receptové části.

Večer vám doporučuji, abyste si dali něco lehce stravitelného. Nabízejí se bramborová, rýžová nebo těstovinová jídla, příležitostně i maso nebo ryba, samozřejmě vždy v kombinaci s čerstvou zeleninou nebo křupavým salátem

Strategie a taktika
Hubnutí není sprint na sto metrů, spíše se dá srovnávat s maratonem, při němž potřebujete dobrou kondici a výdrž. Abyste dosáhli cíle a překonali všechny překážky, které vás na trase čekají, musíte zvolit dobrou strategii a taktiku. Zasvěťte do svého plánu známé, kteří jsou pro vás důležití, a využijte jakoukoli podporu, kterou vám kolegové, přátelé nebo rodina mohou poskytnout. Ušetříte si uštěpačné poznámky, odsuzující pohledy a zlost. Rozhodně se nenechte odradit od svého rozhodnutí. Jestliže vás nějaké narážky přesto rozčílí, nedržte vztek v sobě. Potlačená zlost často potřebuje náhradní ventil, například nekontrolovanou konzumaci jídla nebo pití. Promluvte si s rodinou, která vždycky nereaguje na nové stravovací zvyklosti kladně. Zabodujte: vysvětlete jí, jak je pro vás vaše rozhodnutí důležité a přesvědčte všechny o kvalitách nové dělené stravy a o tom, že nový způsob stravování prospěje i jim. Jídla mohou jíst všichni, není nutné vařit nadvakrát – ostatní členové rodiny si mohu bílkovinná jídla doplnit přílohami jako jsou brambory, rýže, těstoviny nebo chléb, a sacharidové pokrmy masem, rybou, sýrem nebo vejcem.

Komentáře