I když to možná zní poněkud divně – Naučit se randit sám/a/ se sebou je vrcholné číslo tohoto tréninku. Zkuste si představit, že máte opravdové rande.

1/ NAZVAT VĚCI PRAVÝM JMÉNEM:  CO JE TO SAMOTA?

Dát naši představě o samotě jasný obraz. Představím si například opuštěný ostrov, kolem je pouze širé moře nevidím nic jen vodní hladinu a nemám loď. Jsem na místě, kde žádné lodě neplují. Při této představě cítím, jak se mi svírá srdce a stahuje hrdlo. TO JE ÚPLNÁ NAPROSTÁ SAMOTA. JSEM VYDANÁ TÉTO SAMOTĚ  NA MILOST A NEMOHU NIC OVLIVNIT. PROŽÍT SI TENTO POCIT.

2/ PŘEHODNOTIT SITUACI SAMOTY

Nyní si představit sebe, ve vlastním domě, nebo bytě. Uvědomit si tu řadu možností, které mám, abych se necítila sama. Mohu vyjít ven, potkávat lidi, pozdravit nejbližšího souseda. Mohu také zůstat doma, zapnout rádio, televizi, počítač, mohu telefonovat. UŽÍT SI POCIT, ŽE ŽIJI OBKLOPENÁ LIDMI….

3/ RITUÁL ODPUŠTĚNÍ

Zapálím si svíčku a představuji si sama sebe jako malé dítě. Uvědomím si, že jako dítě se musí všemu  učit, také moje duše prochází školou života a ne všechno se jí podaří naučit hned napoprvé. Zkusím se ponořit do vlastních pocitů duše a opakuji si tyto afirmace

AŤ JSEM KDOKOLIV, STAČÍ TO.

ODPOUŠTÍM VŠEM A PŘEDEVŠÍM SAMA SOBĚ.

MILUJI TU BYTOST, KTEROU JSEM.

JE PRO MNE BEZPEČNÉ A PŘÍJEMNÉ OBRACET SE DO SVÉHO NITRA.

PŘIJÍMÁM LÁSKU, VYZAŘUJI LÁSKU.

ZBAVUJI SE STRACHU ZE SAMOTY,  SAMOTA JE PŘÍLEŽITOST VNÍMAT VÍCE SAMA SEBE.

ZAHRNUJI TU BYTOST, KTEROU JSEM LÁSKOU A POCHOPENÍM.

AŤ JSEM KDEKOLIV, JSEM V BEZPEČÍ POD VYŠŠÍ OCHRANOU ANDĚLŮ.

ZASLOUŽÍM SI BÝT MILOVÁNA A ŠŤASTNÁ.

MILUJI SVŮJ ŽIVOT A S KAŽDÝM NADECHNUTÍM VYJADŘUJI VÍCE VDĚČNOSTI.

4/ NEUPÍNAT SE POUZE K FYZICKÉMU SVĚTU

Musíme si také uvědomit, že nikdy nikde nejsme sami. Že kolem nás jsou neustále bytosti, které sice pouhým okem většinou nevidíme, ale ony zde jsou stále připraveny nám pomáhat. Je tu Bůh a andělé, vlídné i méně vlídné duše, které i když svou přítomnost nedávají právě najevo, přesto tady kolem nás jsou. Mohu s Bohem i anděly komunikovat. Mohu prosit o léčení mých negativních pocitů. Mohu si ráno a večer opakovat modlitbu .

„ Můj milovaný Bože, děkuji za to, že mohu vnímat Tvoji přítomnost a lásku. Děkuji, že jsi stále se mnou. Děkuji Ti z celého srdce, za svého duchovního průvodce, který je neustále se mnou. Děkuji, že  má duše není nikdy sama.“

5/ RŮŽOVÉ OCHRANNÉ SVĚTLO

Poprosit anděly o ochranné růžové světlo. Představit si, že andělé mě obalují do svého růžového ochranného světla jako do měkoučké deky a já se cítím v bezpečí. Kdyby se dělo cokoli – já jsem pod jejich mocnou ochranou.

6/ ODVEDENÍ PŘIVTĚLENÝCH BYTOSTÍ.

Ve většině případů, vysíláme-li strach , tak si na sebe přitáhneme duše z nižšího astrálu, případně zbloudilé duše, které vysílají podobnou vibrační frekvenci. Tím se ještě více prohlubují naše obavy a děsy, protože cítíme přítomnost něčeho zlého, nedokážeme si tyto pocity reálně vysvětlit a podléháme ještě silnějšímu strachu.  Tlak na naši duši zesiluje, až postupně přechází v deprese a neustálý pocit strachu rozloží naši psychiku. Je proto potřeba pročistit  naše jemnohmotné tělo a nechat odvést s pomocí andělů všechny tyto bytosti.

7/  UVĚDOMĚNÍ SI PODSTATY VLASTNÍ DUŠE

Věta JÁ JSEM – je velmi mocná afirmace. Vyjadřujeme tím vlastní existenci, přesvědčení, že naše duše je skutečná, že vyvíjí určitou sílu a schopnosti. Je vhodné opakovat si několikrát denně tuto větu a doplnit ji o slova, která mají vysokou vibraci –  JÁ JSEM LÁSKA.  JÁ JSEM SVĚTLO.  JÁ JSEM SÍLA.           JÁ JSEM MILUJÍCÍ BYTOST.  JÁ  JSEM SOUČÁSTÍ BOŽÍHO PLÁNU.

8/ POKUD ZŮSTÁVÁME SAMI JE DŮLEŽITÉ NAJÍT SI ČINNOST, KTERÁ NÁS BAVÍ A  JE NÁM PŘÍJEMNÁ, ALE NA KTEROU NEMÁME OBVYKLE ČAS.

Čtení knihy, poslech příjemné hudby, cvičení, koupel s vonnými esencemi a svíčkami…Musíme vyvinout činnost, která zabaví naše myšlenky a my budeme mít pocit, že pokud jsme sami, můžeme se rozmazlovat.

9/ KAŽDÝ DEN SI NAPLÁNOVAT PÁR MINUT SAMOTY A TĚŠIT SE Z NOVÉHO POCITU BÝT RÁDA SAMA SE SEBOU.

Postupně  si prodlužovat čas, kdy dokážeme být sami. Radovat se z nového pocitu, mít radost, že dokážeme překonat sami sebe.

10/ VYJÍT SI NĚKAM JEN TAK SAMA – UDĚLAT SI SAMA PRO SEBE HEZKÝ VEČER-  TO JE DŮKAZ, ŽE JSEM SVŮJ STRACH  ZVLÁDLA

I když to možná zní poněkud divně –  Naučit se randit sám/a/  se sebou je vrcholné číslo tohoto tréninku. Zkuste si představit, že máte opravdové rande. Kolik úsilí dáte do přípravy – oblečení – líčení . Proč to nezkusit udělat sami pro sebe. DNES SE CHCI LÍBIT SAMA SOBĚ.  Oblečení – účes – i líčení, všechno to dělám jenom pro sebe a nezáleží mi na tom, kdo mě potká – vnímám jen sama sebe. Vyberu si hezkou příjemnou restauraci a posadím se sama ke stolu. 

V TUTO CHVÍLI JSEM SAM/A/ PRO SEBE TÍM NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ČLOVĚKEM, PŘÍTELEM I RÁDCEM.

Ať už si objednám kávu, čaj, deci vína, nebo dobré jídlo, na tom v této chvíli nezáleží. Důležitý je vnitřní pocit. Mohu sama sobě důvěřovat, mohu si být jistá, že zvládnu i další zkoušky života, protože když se mám ráda, tak  jsem více sebejistá a moje sebevědomí roste.  Pokud se dokážu usmívat a vyzařovat vnitřní klid a světlo –  najednou i já vidím, že lidé kolem mě se usmívají. 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015