Domácí infrasaunaAbyste si mohli pořídit domů tenhle malý ráj, který umí hotové zázraky s tělem i duší, potřebujete jen 230V zásuvku. Jednoduché, že? Pojďte se podívat na další důvody, proč je domácí infrasauna tak oblíbená. Shrnuli jsme pro vás 6 jejích největších výhod. Vsadíme se, že o 5. uslyšíte poprvé.

Prohřeje tělo

Asi první plus, které člověka napadne, když se řekne domácí infrasauna. Nejenže vyšší teplota je člověku příjemná, ale příznivě působí na svaly a klouby. Saunování je doporučováno například při artritidě nebo problémech se šlachami. Důležitou roli hraje i během rehabilitace. A co potěší především ženy? Kůže prohřátá do hloubky si snadněji poradí s celulitidou – i bez drahých krémů.

Pročistí organismus

Do našeho těla se ze vzduchu, prostředí i nezdravého jídla dennodenně dostane spoustu toxinů a chemikálií. Kromě držení hladovek existuje i příjemnější cesta, jak lze dostat škodlivé látky ven. Dobrým příkladem je právě saunování. Při vyšší teplotě totiž dochází k intenzivnímu pocení, při němž se společně s potem z těla vyplaví také všechny škodliviny a organismus se tak spolehlivě detoxikuje.

Prozáří pleť

Nespornou výhodou je také intenzivní prokrvení kůže. Díky tomu se automaticky dostaví efekt, za který se v kosmetickém salonu platí velké peníze – a to je hladká, jemná a prozářená pokožka bez akné a dalších nedokonalostí. Kvalitní domácí infrasauna má tu výhodu, že dopřát si takovou kosmetickou proceduru můžete doslova kdykoli – v přepočtu za 5 Kč za jeden saunovací cyklus!

Prospívá zdraví

Pobyt v sauně usnadňuje boj proti spoustě neduhům. Počítejte s námi. Je účinný při léčbě revmatismu, artritidy, insomnie, onemocnění uší, bolestí v krku a také prospívá lidem s nejrůznějšími typy alergií. Navíc zrychluje hojení otevřených ran a jizev a prospívá pokožce. Rozloučit se tedy můžete s akné nebo ekzémy.

Projde i lidem se zákazem saunování

Rádi byste se prohřáli, ale váš lékař vám pobyt v klasické finské sauně nedoporučil, či přímo zakázal? Do infrasauny můžete. Pracuje totiž při nižších teplotách a nezatěžuje proto nadmíru váš organismus. Užít si teplo v infrasauně tedy mohou jak lidé, kteří trpí onemocněním srdce, tak i ti s problémy krevního oběhu.

Probudí mysl

Teplo, klid, ticho, popřípadě příjemná hudba. Pobyt v infrasauně působí jako balzám nejen na tělo, ale také na duši. Během relaxace v kabině, která je odloučená od okolního prostředí, zapomenete na každodenní starosti. Saunování totiž odbourá stres, uvolňuje mysl a do těla vyplavuje endorfiny neboli hormony štěstí. Neodolatelný koktejl, co říkáte?

Komentáře