Udržet si zdravý životní styl je velmi důležité pro správnou funkci těla i pro psychickou pohodu. S projektem Aktivně a zdravě může cestu za zdravou životosprávou podniknout úplně každý.

Aby člověk změnil svůj dosavadní životní styl je důležité nejenom správně jíst, ale také cvičit a v neposlední řadě dopřávat si pravidelný odpočinek. Bohužel, Češi jsou na tom špatně s relaxací i s pohybem. 26 % lidí chodí minimálně pěšky a denně sportují pouhé 4 %. Co se týče odpočinku, ani tam to není o mnoho lepší. Průzkum ukázal, že 33 % lidí nedostatečně spí a každodenní problémy týkající se spánku trápí dokonce 9 % respondentů.

 

V aplikaci Aktivně a zdravě, kterou si můžete jednoduše stáhnout na iTunes nebo Google Play, na vás čeká mnoho zajímavých a užitečných věcí, které vám pomohou na cestě za lepším životním stylem. Ambasadoři projektu – Lukáš Krpálek, Roman Vaněk, Jitka Nováčková, Martin Fuksa, Lucie Svěcena, Barbora Havlíčková, Yummymummy foodie a Svatava Coolinářka a Patricie Solaříková – vás budou provázet každodenními výzvami. Těšit se můžete na tipy z oblasti výživy, pohybu a relaxace, díky čemuž se můžete naučit pravidelně odpočívat, ale i využít volný čas aktivně. Čekají na vás také zajímavé recepty, jídelníčky a zdravotní kalkulačky.

Pokud se zaměřujete na pohyb, dobrou správou pro vás může být, že sportem vás provedou osobnosti jako je Martin Fuksa nebo Lukáš Krpálek. Mobilní aplikace Aktivně a zdravě je skvělým pomocníkem, kterého můžete mít vždy u sebe. Výhodou je, že se vždy ihned dozvíte o nových výzvách, díky čemuž můžete být neustále v pohybu. Za splnění každé výzvy získáte body, díky kterým můžete vyhrát zajímavé ceny. Čím více bodů, tím větší odměnu můžete získat. Vaše cesta za lepší kondicí i zdravím tak má další motivaci.

 

Sdílet
Předchozí článekIMUNITNÍ SYSTÉM
Další článekKARMICKÁ NÁDOBA

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015